[Toplam:1    Ortalama:3/5]

Tarzınıza uygun bir gelin ayakkabısı bulamadıysanız yepyeni 2016 gelin ayakkabısı modellerine bakmanızı tavsiye ederiz. Ayakkabı diyip geçmeyin, tüm günün sizi taşıyacak, koşmalarda oynamalarda size eziyet etmeyecek rahat bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

 

Giyeceğiniz düğün ayakkabısının kumaşı ve modeli konforunuz açısından çok önemlidir. Yağmurlu bir havaya denk geliyorsanız saten ya da süet kumaşlardan yapılmış ayakkabılar giymemelisiniz. Özellikle suya dayanıklı tabanlar seçmelisiniz. Düğün mekanınızda yerlerin nasıl olduğunu dikkat almalısınız. Kapalı düğün salonlarında her türlü ayakkabıyı giyebilirsiniz fakat kır düğünü gibi toprak zeminlerde özel gelinlik ayakkabıları giymelisiniz. Seçiminizi babet, kısa topuklu ayakkabılar ya da converse’lerden yana kullanabilirsiniz. İlla ki topuklu derseniz en azından topuk koruyucu kullanarak riskleri en aza indirebilirsiniz.

2016-gelin-ayakkabisi-modelleri

Gelinliğiniz ile ayakkabınızın dengede olması da çok önemlidir. Yani gelinliğiniz çok şatafatlı, işlemelerle dolu bir modelse gelinlik ayakkabı modeliniz oldukça sade bir model olmalıdır. Tam tersi olarak sade bir gelinlikte gösterişli bir ayakkabı kullanabilirsiniz ki bu çok daha iyi bir seçim olacaktır. Mini gelinlik giyecekseniz ve gelin ayaklarınızı gözler önüne serecekseniz çok enteresan ayakkabılar tercih etmeye ne dersiniz? Aşk hikayenizi ayakkabılara el boyaması yapan yerlere çizdirebilirsiniz. Fakat sonuç ne olursa olsun en önemlisi ayakkabınızın rahatlığı olduğunu unutmayın. İstediği kadar estetik dursun, o ayakkabı size işkence ediyorsa düğününüzde dayanamayıp bir köşeye atılan gelinlik ayakkabılardan biri olacağına emin olabilirsiniz.