[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Size fikir olması açısından 2016 kapalı gelinlik modellerini bir araya getirdik. Yaz yaklaşıyorken düğünler de artmaya başladı. Gelin adayları hayallerindeki gelinliği bulmak için moda evlerini bir bir geziyorlar. Bu sıcakta gelinliği giy çıkart yapmak oldukça zordur. Fotoğrafları inceleyerek vücut tipinize hangi modelin yakışacağını az çok tahmin edebilirsiniz. Böylece fazla model giy çıkart yapmak zorunda kalmamış olacaksınız.

 

Kapalı gelinlikler tabii ki sadece tesettürlü bayan için geçerli değil. Gelinliğinizin ne kadar dekolteli olduğu tamamen sizin zevkinize ve aile bireylerinin görüşlerine kalmış. Aslında bu büyük günün yıldızı siz olduğunuz için başkalarının lafına kulak asmadan, giymek istediğiniz modeli satın almanız sizin en büyük hakkınız! Eğer kapalı gelinlik modellerinin daha çok hoşunuza gittiğini düşünüyorsanız bu sizin için büyük bir artı. Çünkü gelin olmanın masumluğu bize göre gelinliğin modeliyle örtüşür.

 

Kapalı model gelinliklerde vücut tamamen örtülüp sarıldığı için kusurlarınızı da kolaylıkla saklayabilirsiniz. Örneğin belden sıkıca oturtulan korseli büstiyerler sayesinde belinizi daha ince gösterebilir, varsa göbeğinizi düzleştirebilirsiniz. Aynı şekilde göğüs dekoltesi olmadığı için, mesela çok zayıfsanız ve göğüs kemiğinizin estetik durmadığından şikayetçiyseniz bu kusurunuzu gizleyebilirsiniz.

 

Gelinliğinizi sade mi yoksa taşlı mı seversiniz? Bize kalırsa biraz şaşalı görünmek için taşlı modellere göz atmalısınız. Taşlı kapalı gelinlik modelleri, yaka kısmında bulunan işlemeler ve taşlarla bir bütünlük oluşturur. Diğer yaka modellerinde oluşan kolye ihtiyacı bu modellerde yoktur. Yaka kısmı tamamen gelinlik tarafından kapatılan modellerde ekstra bir takıya ihtiyaç duymadan zariflik yakalanabilir.