Bugünkü konumuz kadınların vazgeçilmez aksesuarı topuklu ayakkabılar! 2016 topuklu ayakkabı modellerine baktığımızda ayakkabıların artık daha modern ve tarz olduğunu görebiliyoruz. Pek çok topuklu ayakkabı modeli olduğu için genel olarak kategorilere ayırıp incelemek istedik.

 

Öncelikle dolgu topuklu ayakkabı modellerine bakalım. Topuklu ayakkabı giyemeyen, yürüyemeyen her kadının bile dolabında mutlaka vardır bu model. 2016 dolgu topuk ayakkabılarının eskiye nazaran daha yüksek ve estetik olduğunu görüyoruz. Eski modellere baktığımızda günümüzde şu an 50 yaş üstü kadınların tercih ettiği 2-3 cm’lik dolgu topuklar yerine şimdi 15 hatta 20 cm’e varan dolgu topuklar var! Genelde topuklar hasır görüntüsünde üretilse de renkli kumaşlardan kaplanıldığında da çok eğlenceli oluyorlar.

topuklu ayakkabi modelleri

2016 ince topuklu ayakkabılar için eskiye nazaran daha şık fakat daha rahatsız olduğunu söyleyebiliriz. Platform topuklu ayakkabıların modasını stilettolar alınca kadınların işi biraz daha zorlaştı. Bir ayakkabının içinde ne kadar rahatsızsanız o kadar şık göründüğünüzü bilirsiniz. Ön kısmı incecik tasarlanıp, yere tamamen basacak şekilde genelde sivri burun olarak üretilen topuklu ayakkabıların zarifliğine bakar mısınız?

 

Son zamanlarda en çok tercih edilen modellerden biri de kalın topuklu ayakkabılar. Dolgu topuklu modeller her kombine yakışmayınca ortaya karışık böyle modeller kadınların beğenisini kazandı. Yazın tahtadan yapılan kalın topuklu ayakkabılar kışın bootie’lere uyarlanarak deri modellerle tercih ediliyor. Bu yıl en çok patlayan şeylerden biri de püsküller oldu. Kışlık yazlık her topuklu modelinde püsküller yerini aldı.