[Toplam:0    Ortalama:0/5]

14-15 yaşlarında kızların en keyifli süreçlerinden biri ilk mezuniyet kutlamalarına hazırlandığı dönemdir. Belki de ilk defa bir partiye katılacaksınız. Bu yüzden çok şık olmak istediğinize eminim. Sizler için en güzel 8. sınıf mezuniyet elbiselerini bir araya getirdim.

8. Sınıf mezuniyet elbise modelleri

8. Sınıf mezuniyet elbise modelleri

Mezuniyet gecesine hazırlanırken o güzel gecede en güzel kız olmak için kendinize şok diyetler yapmaya, kısa sürede cildi daha canlı gösterecek maskeler uygulamaya başladığınıza eminim. Durun telaş yapmayın! Siz şu an en güzel yaşınızdasınız. En taze genç kızlığınızdasınız. Abartmadığınız sürece size her şey yakışacaktır. Mezuniyet elbiseleri seçiminde dikkatli olmak gerekir. Yıllar sonra o fotoğraflarınıza baktığınızda pişman olmamalı hala güzel göründüğünüzü düşünmelisiniz.

 

8.sınıf mezuniyet elbisesi seçerken boyunuzu, kilonuzu, saç ve ten renginizi dikkat almalısınız. Hepsi bir bütün içinde olmalıdır. Mezuniyet elbisenizi hazır alabileceğiniz gibi vaktiniz varsa üzerinize göre diktirebilirsiniz. Seçeceğiniz model sizi10 yaş büyük göstermemelidir.

Genç kızlığa attığınız adımların izlerini taşımalıdır. Üstelik binlerce renk seçeneğiniz var! Tülden etekler, neon ve canlı renkler, tiril tiril elbiseler, kabarık prenses modeller, dar kesim gece elbiseleri, boncuklu etek büstiyer kombinleri vb. Zaten kilolu bir kız değilseniz tüm modeller sizin ince fiziğinizle uyum sağlayacaktır. Bu yüzden masumluğunuzu alan size ağır gelen modellerden uzak durun.

 

Mezuniyet elbisenizin kısa mı yoksa uzun mu olduğuna siz kendi zevkiniz doğrultusunda karar verin. İster frapan isterse düz etekleri olsun mutlaka sade seçimler yapın. Mesela dümdüz tek renk uzun elbisenize yarım kol fırfırlı bir model sizi prenses yapabilir.

Bacaklarınız inceyse mini mezuniyet elbiseler tercih edebilirsiniz. Özellikle bele oturan ve belden sonra bollaşıp kabaran askılı ya da straplez elbiseler size çok yakışacaktır. Boyunuz uzunsa balık etek mezuniyet elbiseleri ile deniz kızı gibi zarif ve şık olabilirsiniz.

Bacaklarınızı komple sardığı için yürümeniz biraz zorlaşabilir. Bu tarz elbiseler seçecekseniz ayakkabınız çok rahat bir model olmalıdır.