[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hem sade hem de gösterişli olmak isteyen gelinler için bu yıl çok moda olan A kesim gelinlik modellerini tavsiye ederiz. Sizler için derlediğimiz A kesim gelinlikleri incelemeye başlamadan önce bu gelinlikler en çok hangi kadınlara yakışıyormuş bir bakalım.

 

Son zamanda çok sık tercih edilen A kesim gelinlik modelleri, bizlere gerçekten modern hatlarda kesilmiş gelinlikler sunuyor. Şekli dolayısıyla A harfini anımsattığı için A kesim gelinlik adını alan bu gelinlikler, etek uçlarına doğru hafif kabarık olup çok fazla genişlemeden tamamlanıyor. Çok fazla bedene oturmadığı için bu modelleri her vücut tipte bayanların kullanabileceği söylense de bazı vücut tipleri için biçilmiş kaftan olduğunu söylemeliyiz.

 

A kesim gelinlik modelleri

 

Basen kısmında fazlalıkların varsa yani armut tipi bir kadınsanız A kesim gelinlikler sizde muhteşem duracaktır. Hem basen ve kalçalarınızdaki fazlalıkları gizleyecek hem de üst kısmınızın inceliği sayesinde gelinliğinizle bir bütünlük oluşturacaksınız.

 

Gelinlik tarzı daha çok sade ve romantik tarza sahip olan gelin adayları, dantellerle detaylandırılmış olan bir A kesim gelinlik ile oldukça hoş görünmeyi başaracaktır. Bu kesimler hafif kilolu gelinlerin daha ince görünmesini sağlarken kısa boylu gelinlerin de daha uzun görünmesine yardımcı olur.

 

A kesim gelinlik modelleri tüm gelinlik tipleriyle uyumludur. Gelinliğin üst kısmı straplez de olsa, ve yaka da olsa hatta uzun dantelli kolları olsa bile etek uçlarınızın aşağılara doğru bollaşmasıyla bir bütünlük yakalayacaksınız. Diğer yandan uyumun tam anlamıyla yakalanması için A kesim gelinlik üstlerine sade ve göz yormayan saç modelleri tercih etmelisiniz. Hala aradığınız gelinliği bulamamaktan şikayetçiyseniz mutlaka A kesim gelinliklere bakmalısınız!