Açık gelin saçı modelleri denince akla ilk gelen topuz modelleri olmaktadır. Fakat günümüzde saçlar salık bırakılmış ya da çok dağınık bir şekilde toplanmış gelin saçları da yapılmaktadır. Sizlere fikir olması açısından en güzel açık gelin saçı modellerini bir araya getirdik. En çok hangi modeli beğendiniz?

 
Öncelikle herkesin rahat ettiği için kullandığı gelin topuz modellerinden bahsedelim. Dağınık, sade, ense, örgü ya da tepeden topuz gibi pek çok seçeneğiniz var. Fakat burada çok önemli bir konuya dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz topuz modelinin gelinliğinizle uyumlu olmasından ziyade yüz şeklinize uyum sağlaması önemlidir.

 

Eğer saçlarınıza topuz yaptırmaya karar verdiyseniz yüz şekillerine göre/yüz tipine uygun topuz modellerini araştırmanızı tavsiye ederiz. Eğer yuvarlak yüz hatlara sahipseniz tepeden sıkıca toplanmış topuz modellerinden uzak durmalısınız. Aksine yumuşak yüz hatlarınızla uyum sağlayan hafif dağınık, yanlardan çıkmış, enseye yakın, aralarda örgüler olan romantik topuz modellerini tercih edebilirsiniz.

 
Eğer yüzünüz ince uzunsa o zaman tepeden toplanan modellere yönelerek yüzünüzü daha önce plana çıkartabilirsiniz. Bunun yanında düğün mekânınız da gelin saç modelinizle uyum sağlamalıdır. Kır düğünü yapacaksanız şüphesiz ki romantik örgülü topuzları seçeceksiniz. Salon ya da otel düğünü yapacaksanız sıkı ve şık biçimde toplanmış ensede ya da tepede topuzlar ortama uyum sağlayacaktır.

 
Kısa saçlı bir gelinseniz sadece tel tokalarla dağınık bir model yaptırabilir ya da balıksırtı tarzında romantik örgüler ördürebilirsiniz. Yan topuz modeli, dağınık topuz modeli gibi seçeneklerin yanı sıra çeşitli örgü modelleri de gelin adayları tarafından tercih edilmektedir. Toplu saç modellerini kendinize yakıştırmıyorsanız hafif su dalgası olacak şekilde saçınıza maşa yaptırıp duvağınızı takabilirsiniz.

 

Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri Açık gelin saçı modelleri