Altın karamel saç rengi ışıltılı saç renklerini tercih eden bayanların her zaman vazgeçemediği saç renkleri arasında yer almaktadır. Altın karamel saç rengi hemen her tondaki ten rengine sahip olanlara yakışan oldukça güzel bir tondur. Esmer tenlilere daha çok yakıştığı düşünülse de altın karamel renklerinin de ara tonları olduğunu unutmayın.Bu yüzden de ten renginize en çok yakışan altın karamel saç rengini yakalamak için bu konuda profesyonel olan bir kuaförden yardım alabilirsiniz.

Sarıların ve kızıllıkların yoğun olarak bulunduğu altın karamel saç rengi yaz mevsiminde saç rengini açtırmak isteyen bayanlar için kesinlikle bir kez de olsa denemesi gereken saç renklerinden birisidir. Özellikle buğday tenli ve renkli gözlü iseniz kesinlikle sizler içi en doğru saç renkleri listesinde ilk sıralarda altın karamel tonları yer almaktadır.

altın karamel saç rengi

Eğer doğal saç tonlarınız kumral ise o zaman altın karamel saç rengine geçiş yapmanız daha kolay olacaktır. Ancak koyu tonlarda bir saç rengine sahip iseniz veya saçlarınızda koyu tonlarda bir boya var ise o zaman ten renginize en uygun olan karamel tonunu yakalamak için birden fazla boyama veya saçınızda renk açma işlemi yapabilirsiniz.

Bu yüzden de hem saçlarının yanmaması hem de istediğiniz doğru rengi yakalayabilmek için bu konuda sizlere yardımcı olabilecek bir kuaförden yardım almanız oldukça doğru bir karar olacaktır.

Açık karamel saç renginin bu denli sık tercih edilmesinde ki en önemli nedenlerden birisi de oldukça ışıltılı ve parlak bir saç rengi olmasıdır. Bu rengin kalıcılığını ve ışıltısını korumak için kesinlikle bakım kremleri ve serumları ile saç bakımınızı yaptırmanızda fayda olacaktır. İster uzun isterse kısa boy saçlar için açık karamel rengini tercih edebilirsiniz.