[Toplam:8    Ortalama:3.4/5]

Havalar ısındıkça kadınlar da saçlarının rengini açmaya bayılırlar. Çoğu kadın mümkün olduğunca saç rengini en açık tonlarda yapmaya çalışır. Kumral ve sarışınlar için fazla sorun yok fakat koyu renk saçlara sahipler için bu durum biraz sıkıntı. İşte siz de saçlarınızı açmak aynı zamanda fazla yıpratmamak isteyenlerdenseniz altın parıltılı toffee rengine ne dersiniz?

Altın parıltılı toffee

Altın parıltılı toffee

Peki altın parıltılı toffee rengi kimlere yakışır? Altın parıltılı toffee rengi; ten rengi çok koyu esmer olmayan bayanlar dışında herkese yakışır. Üstelik saça çok açma işlemi uygulanmadığı için platin sarısı gibi saçı fazla yıpratmaz. Çok yumuşak ve sıcak bir renge sahiptir. Bu rengi kolayca elde edebilirsiniz. Birçok saç boyası markasında altın parıltılı toffee rengi 7.65 mevcuttur.

 

Saçları sarı olan kadınlar tek boyamayla istediği sonucu alabilirler. Kumral saçlı kadınlarda belki 2 boyama gerekebilir. Fakat koyu renkli saçlara sahip kadınlar altın parıltılı toffee rengini elde etmek için öncelikle saçlarını sarı tonlarına boyayarak açık kahvelere doğru tonlar yakalamalılar. Ton ton saç açma işlemi sayesinde onlar da altın parıltılı toffee rengine sahip olabilirler.

 

Saçlarınızın zemin renginin üstüne sürülen boyaya çok etkisi olduğunu unutmayın. Örneğin saçlarınızın kızıl tonlarındaysa ve altın parıltılı toffee rengine boyarsanız turumcumsu kızıl arası bir renk elde edersiniz. Yine saçlarınız kestane tonlarındaysa ve altın parıltılı toffee rengine boyarsanız açık kahve-kumral gibi renkler elde edersiniz. Oysaki bu renk sarının sıcak tonlarındadır. Bu yüzden saçınız ne kadar sarıya yakın olursa o kadar altın parıltılı toffee renginin orijinaline yaklaşırsınız.