Özellikle tesettürlü kadınların ilkbahar ve sonbaharlarda pardesü yerine trençkot seçtiğini bilirsiniz. Armine trençkot modelleri de tesettür giyimde en sık tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Genellikle uzun model trençkotlar çıkartan Armine, tesettürlü kadınları şık yapmak için her yeni sezonda farklı modellerle karşımıza çıkıyor.

Armine Trençkot Modelleri

Armine Trençkot Modelleri 2016

Ara mevsimlerde ilk tercih edilen parça olan trençkot sadece tesettürlü değil açık giyinen kadınların da gözdesidir. Çünkü trençkot en basit kombinlerin bile havasını değiştirir. Armine marka trençkotlarda her giyim tarzına göre trençkot bulmanız mümkündür.

 

Peki trençkot nasıl giyilir? Bunun cevabı aslında çok çeşitlidir. Örneğin trençkotunuz yeterli uzunluktaysa elbise gibi giyebilirsiniz. İçinize kısa bir elbise giydikten sonra trençkotunuzu bağlayıp topuklu ayakkabılarınızla kombinlemeniz yeterli. Safari tarza bürünmek isterseniz kısa boy trençkotunuzla bohem tarzda parçaları birleştirebilirsiniz. Breton bluz ile trençkotun uyumunu herkes bilir. Askeri havaya bürünmek isterseniz trençkotunuzu haki yeşil kullanıp postallar ve siyah pantolonla kombinleyebilirsiniz.

Kot pantolon, gömlek ve trençkot üçlüsü ile de casual bir havaya bürünebilirsiniz. Trençkotunuzun astarı farklı bir renkteyse kollarınızı kıvırarak da kendinize bir hava katabilirsiniz. Feminen kadınların da genellikle deri trençkot tercih ettiğini söylemeliyiz. Denim trençkotlarla sportifliği yakalayabileceğiniz gibi bunları kışın ceket ve kazağınızın üzerine giyerek de farklı tarzlar yakalayabilirsiniz.

 

Trençkot satın alırken vücut proporsiyonunuzu dikkate almanız çok önemlidir. Boyunuz kısaysa kısa yani kalça üstünde biten trençkotları tercih etmelisiniz. Fakat basenleriniz genişse orta boyda trençkotları giymelisiniz. Minyon bir tipseniz ya da ince ve uzunsanız uzun boylu trençkotları rahatlıkla giyebilirsiniz. Fakat ince ve kısaysanız topuklularınızı giymeyi unutmayın! Armine trençkotlarında kendi zevkinize ve vücut tipinize uygun mutlaka trençkot bulacağınızdan emin olabilirsiniz.