[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Güneş yüzünü göstermeye başlayınca kadınlar hemen askılı elbise modellerine saldırırlar. Peki siz yazın yaklaşmaya başladığı bugünlerde askılı elbiselerinizi giymeye hazır mısınız?

 

Tiril tiril olan bu yazlık elbiseleri giymeye başlamadan önce havanın gerçekten sıcak olduğundan emin olun. Sıcak havalarda özellikle de yazlıklarda en iyi seçenek olan ve sizi terlemekten kurtaran bu askılılar gökyüzüne bulut düştüğü anda hasta olmanıza neden olacaktır. Yine de ben artık elbise giymek istiyorum derseniz onları rahatlıkla ceket, hırka ve kazaklarla kombinleyebilirsiniz.

Askılı elbise modelleri

Askılı elbise modelleri

Askılı yazlık elbiseleri işte ofiste kullanmamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Onlar daha çok barbekü partilerine, plaja, yazlığa, pikniğe, doğum günü partilerine, AVM gezmelerine, günlük şehir hayatı gibi yerlere yakışır. Askılı elbise giymek sizi otoriter değil şirin bir kız gibi göstereceği ve dikkat çekeceği için işe giderken giymemenizi tavsiye ederiz.

 

Öncelikle askılı elbisenizin boyuna karar verin. Uzun mu yoksa kısa mı? Bacaklarınıza güveniyorsanız onların bronzlaşmasını beklemeden de kısa askılı elbiseleri rahatlıkla giyebilirsiniz. Fakat fazlalıklarınız varsa ve bir de boyunuz uzunsa uzun modeller size çok yakışacaktır. Genellikle penye kumaştan tasarlanan yazlık elbiseler, maksi mini her boyda giymek son derece keyifli olacaktır.

 

Karışık desenlerin vücudunuzu daha iri, sade renklerin ise daha ince gösterdiğini bilirsiniz. Vücut tipinize göre desenler seçmelisiniz. Eğer seçiminiz floral, çizgili, çiçekli, hayvan figürlü gibi karışık modellerden yanaysa onları elbisenin en fazla kullanıldığı tonda bir hırkayla giyebilirsiniz. Ayrıca askılı elbiselerde yakalık takmak da yine çok moda!