[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yıllardır modası eskimeyen ve gelin adayları tarafından oldukça sık tercih edilen askılı gelinlik modellerinden bahsedelim. Askılı gelinlikler risksizdir, hareket ederken sizi zor durumda bırakmaz. En güzeli de tüm vücut tipleri için uygundur. Bu yüzden herkes tarafından beğenilir.

 

Askılı gelinlik modelleri tüm gelinlik tipleriyle uyum sağlarlar. Prenses, balık, yarım balık, A kesim fark etmeden hepsinde askılılar kullanılabilir. Özellikle büyük göğüslü gelinlerde straplez üstler hoş durmadığı için askılı modelleri seçmeleri doğru seçim olacaktır. A kesim gelinliklerde kalın askılarla tasarlanmış bir gelinlik balık etli bir gelini incecik gösterebilir.

askılı-gelinlik-modelleri

Askılı gelinliklerde dikkat etmeniz gereken tek konu omuz genişliğinizdir. Geniş omuzlu kadınlar askılı gelinlikleri çok güzel taşıyabilir fakat dar omuzlular üst kısmının daha dar görünmesine neden olacaktır. Bu yüzden bu kişiler çapraz askılı gelinlikler tercih etmelidir. Aynı şekilde geniş omuzlular çapraz askılı gelinlikler giyerse daha kalın görüneceklerdir.

 

Askılı gelinliklerde pek çok farklı model tasarlanabilir. Örneğin gelinliğin etek uçlarında kullanılan dantellerden askı yapılarak uyum sağlanabilir. Sadece taşlardan yapılmış incecik ip askılılar da zarif bir görünüm sergiler. Bunların tek sıkıntısı gecenin sonuna doğru omuzlarda kızarıklığa neden olmasıdır. Yine kabarık bir gelinliğe kalın kumaş askılar yapılabilir. Askılarınızda kullanılan dantellerden eldivenler dikilerek de romantik bir görünüm yakalanabilir.

 

Askılı gelinlikleri ince ve zarif takılarla kombinlemek gerekir. Çok gösterişli bir kolye ve askılar birleşince rüküş olursunuz. Kolye takmamanız daha güzel fakat takmak isterseniz incecik bir zincir takabilir yine minik küpelerle tamamlayabilirsiniz. Saçlarınızı ise istediğiniz gibi toka ve taçlarla süsleyebilirsiniz.