[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Havaların ısınınca siz de açık saçlarla yapamayanlardansanız sizler için hazırladığımız at kuyruğu saç modellerini incelemenizi tavsiye ederiz. Bazı modeller çok basit olsa da farklı modelleri güzel yapabilmeniz için birkaç pratiğe ihtiyacınız olduğunu söylemeliyiz.

at-kuyrugu-sac-modelleri 10

İyi bir at kuyruğu modeli yapmak istiyorsanız bazı ekipmanlara ihtiyacınız var. Krepe tarağı, sağlam bir lastik toka ve saç spreyi bunların başında gelir. Eğer bunları hazırladıysanız ayna karşısına geçebilirsiniz. Temiz saçı toparlamak biraz zordur. Bu yüzden at kuyruğu modelleri yapacağınız zaman saçlarınızı bir gün önceden yıkamış olmanız size kolaylık sağlayacaktır.

at-kuyrugu-sac-modelleri 9

Seçtiğiniz atkuyruğu modelinin saç tipinize uygun olup olmadığı önemli bir unsurdur. Örneğin ince telli saçlarınız varsa çok kabarık at kuyruğu yapmanız imkânsızdır. Her ne kadar saçlarınızı krepeleyerek kabartsanız da spreyle sabitleseniz de kolayca söneceği için ek saçlardan faydalanmalısınız.

at-kuyrugu-sac-modelleri 8

Kalın telli ve çok gür saçlarınız varsa tepeden toplanmış modeller yapmak biraz zahmetlidir. Saçlarınız çok ağır olduğu için atkuyruğunuz bir süre sonra aşağıya düşecektir. Bu yüzden çok iyi sabitlemek gerekirse 2-3 lastik toka ve tel tokalar kullanmak gerekir.

at-kuyrugu-sac-modelleri 7

Son zamanlarda en trend atkuyruğu modeli ortadan ya da yandan ikiye ayrılarak toplanmış hafif salaş bırakılmış modellerdir. Bu tarzda bir saç modelini sırtı açık elbiselerinizle, askılı bluzlerinizle hatta belki düğününüzde bile kullanabilirsiniz. Yanlardan küçük saç tutamları çıkartarak sevimli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

at-kuyrugu-sac-modelleri 6 at-kuyrugu-sac-modelleri 5 at-kuyrugu-sac-modelleri 4 at-kuyrugu-sac-modelleri 3 at-kuyrugu-sac-modelleri 2 at-kuyrugu-sac-modelleri 1