[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Son yıllarda öne çıkan ve modası hiç geçmeyecek gibi görünen saç renklerinden birisi de bal köpüğü saç rengidir. Bal köpüğü saç rengini evinizde kolayca elde edebilirsiniz. Tüm saç boyası markalarında bal köpüğü renk çeşitleri olduğunu görebilirsiniz.

Bal köpüğü saç rengi nasıldır

Bal köpüğü saç rengi nasıldır

Peki bal köpüğü saç rengi kimlere yakışır? Bal köpüğü daha çok esmer, bronz ya da buğday tenli kadınlara yakışacaktır. Beyaz tene sahip kadınlarda bu tonlar kendilerini biraz daha solgun gösterebilir. Fakat beyaz tenliyseniz ve bal köpüğü saç rengine sahip olmak istiyorsanız solgun görünmemek için çeşitli makyaj tüyolarıyla bunu dengeleyebilirsiniz.

Bal köpüğü saç rengine sahip olmak için öncelikle kendi saç renginizi dikkate almalısınız. Doğal saç renginiz koyuysa birden bal köpüğüne boyamak sizi direk bal köpüğü saç rengine sahip olmanızı sağlamaz. Açık platin ya da sarı renkli saçlara sahip kadınlar tek bir boyama işlemiyle bal köpüğü rengine sahip olabilirler.

Kumral saçlara sahip kadınlar kahve köpüğü ve altın sarısı tonlarındaki boyaları karıştırarak bal köpüğü rengi elde edebilirler. Fakat kızıl ve kahve gibi koyu renk saçlara sahip kadınlarda birden fazla işlem gerekecektir. Öncelikle saç boyama konusunda tecrübeli değilseniz kuaförünüzden yardım almanızda fayda var. Saçların canlılığını ve ışıltısını gözler önüne seren bu renge sahip olmak için saçlarınızı ton ton saça açma işlemi uygulamalısınız. Bunun için biraz sabırlı olmak gerekir.