Bugün  balık etliler için gelinlik modellerini el alıyoruz. Düğün günü yaklaşıyorken en çok zorlanan gelinler genelde balık etli kadınlardır. Unutmayın ki her vücut tipine göre gelinlik modeli vardır. Vücut tipine uygun gelinlik seçimi gelinleri oldukça ilgilendiren bir konudur.

Balık Etliler İçin Gelinlik Modelleri

Geniş basenlere sahipseniz yani kalçalarınız omuzlarınızdan daha genişse vatkalı gelinlikler tercih edebilirsiniz. Kalçanıza yapışan, balık modellerden kesinlikle uzak durmalısınız. Yoksa olduğunuzdan daha da şişman görünmenize neden olursunuz. Belinizin kalın olduğunu düşünüyorsanız V tipi gelinlikler size çok yakışacaktır. Bulunduğu bölgeyi geniş gösteren büzgülü modeller, yüksek bel kesim balık etek gelinlikler size göre değildir. Bedeniniz balık etliyse dikkati başka yerlere çekmek için boynunuza şatafatlı bir kolye takabilirsiniz. Kollarınızın kalınlığından şikayetçiyseniz truvakar kollar tam size göre!

 

Likralı kumaşlar, uzun kuyruklu gelinlikler, balon etekler gibi modelleri kesinlikle tercih etmemelisiniz. Saten ve kalın kumaşlar tercih edebilirsiniz. Hangi bölgeniz daha genişse o bölgeyi ince gösterecek modellere yönelmelisiniz. Fiziğinizi avantaja çevirme şansınız da var! Mesela göğüs dekolteli gelinlikler en çok balık etli kadınlara yakışır! Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir konu var. Kesinlikle yuvarlak yakalı dekolteler giymeyin. Boynunuzu daha uzun ve göğüslerinizi daha küçük gösterecek olan V yaka gelinlikler tercih etmelisiniz. A tipi tek parça gelinlikler yine seçenekleriniz arasında olmalıdır. Belden kabarık prenses modeller, dar ve enine drabeli gelinliklerden uzak durmalısınız.

 

Dümdüz bir gelinlik giymek istemiyorsanız tüllü modellere bakabilirsiniz. Uçuşan etekler ve işlemeler sahnede ışıklar saçmanızı sağlayacaktır. Boyunuz kısaysa tek parça gelinliklere yönelmeli, iki parçalı olan bolerolu gelinliklerden kaçınmalısınız. Mümkün olduğunca sade olmanızı tavsiye ediyoruz. Kemer, kuşak gibi parçalar sizin şişman görünmenize neden olacaktır. Umarız kendinize en doğru gelinliği bulursunuz.