Kış mevsiminde triko ya da kazak gibi kalın bandanalar kullanılsa da özellikle yazın bandana modelleri oldukça sık tercih edilmektedir. Hem sıcak havalar yüzünden enseye ve alına düşen saçları toparlayarak terlemeyi azaltmak hem de bohem bir tarz yaratmak için kadınlar renkli bandana modelleri kullanmayı çok sever. Biz de sizlere fikir olması açısından farklı bandana modellerini bir araya getirdik.

 

Bandana kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta fazla karışık görünmemektir. Çünkü başınızın üzerinde dikkat çeken bir parça olduğu için çok desenli kıyafetleriniz demode bir görünüme neden olabilir. Son zamanlarda en çok kırmızı ve beyaz puantiyeli bandalar sevilmektedir. Onları yine aynı tonda kırmızı omuzları düşük, fırfırlı bir bluz ve boyfriend kot şortunuzla kombinleyerek çok tatlı bir tarz yakalayabilirsiniz.

 

Bandanaların da kendi aralarında çok farklı modelleri vardır. İncecik düz bandanalar, 2 parçanın iç içe geçmesiyle oluşturulmuş bandanalar, eşarp boyutunca bandanalar vs. Hepsinin havası çok farklıdır. Örneğin büyük bir bandanayı kat kat başınızın üzerinde dolandırarak sararsanız ve yuvarlak güneş gözlüklerinizi de takarsanız plajın en bohem tarzlı kızı olabilirsiniz. Eğer başınız küçükse yani minyon bir yüze sahipseniz daha ince şeritli düz renk bandanalar kullanarak çiçekli elbisenizi giyebilirsiniz. Hayal gücünüzü ve zevkinizi birleştirerek bandana modellerinizi farklı farklı kullanabilirsiniz. Hatta bazen kolunuza dolayarak çok farklı bir tarz yakalayabilirsiniz.

bandana-modelleri-1 bandana-modelleri-16 bandana-modelleri-15 bandana-modelleri-14 bandana-modelleri-13 bandana-modelleri-12 bandana-modelleri-11 bandana-modelleri-10 bandana-modelleri-9 bandana-modelleri-8 bandana-modelleri-7 bandana-modelleri-6 bandana-modelleri-5 bandana-modelleri-4 bandana-modelleri-3 bandana-modelleri-2