En çok tercih edilen çanta malzemelerinden olan deri, hem uzun ömürlü olması hem de şıklığıyla popülerliğini her zaman koruyor. Hem bay hem de bayan kullanıcıya hitap eden deri çantadiğer çanta modellerine göre daha pahalıdır.

En Ucuz Deri Çanta Modelleri

Bazı markaların yaptığı kampanyalarla deri çantanızı çok uygun bir fiyata alabilirsiniz. Deri çantalar, üretim fazlası deri parçaların tekrar işlemden geçerek birleştirilmesiyle oluşturulur. Özellikle yaz aylarında deri çanta modellerini daha ucuz fiyatlara alabilirsiniz. Piyasada suni deriyi gerçek deri olarak satan kişilere de dikkat etmelisiniz. Aldığınız ürün pahalı olsa da suni deri karıştırılmış olabilir. Gerçek deri yanmaz ve koku yapmaz. Ayrıca suni deri hemen çatlama yaparken, gerçek deride çatlama süresi çok daha uzundur.

Bayan Deri Çanta Fiyatları

Bayanlara yönelik çok daha fazla deri çanta modeli bulunmaktadır. Özellikle omuz çanta modellerinde fiyatlar 500 TL’ye kadar varabiliyor. Kullanılan derinin kalitesi ve markasına göre bu fiyat değişkenlik gösterebilir. Gençlerin yeni trendi ise deri sırt çantası. Derinin o ağırlığını alan ve daha sportif bir görünüm sağlayan deri sırt çantaları oldukça ilgi görüyor.

Bay Deri Çanta Fiyatları

Yapılan araştırmaya göre erkekler, kadınlara göre çantada daha çok deriyi tercih ediyor. Erkek çanta modelleri arasında fazla bir alternatif malzemenin olmaması talep eğilimini direkt olarak kısıtlasa da birçok deri model bulunuyor. Çapraz deri çantalar en çok tercih edilen ve erkeğe en çok yakışan modeller arasında yer alsa da birbirinden farklı modelden istediğinizi seçebilirsiniz. İş hayatı için laptop bölmesine sahip deri çantalar da oldukça kullanışlı bir alternatif. Derinin su geçirmeyen özelliği sayesinde hem dosyalarınızı hem de dizüstü bilgisayarınızı koruyabilirsiniz.