Sezonun en trend tarzı terlik kombinleri olunca bayan terlik modellerine bakmadan bu yazı kapatamazdık. Eskiden oldukça alaturka bir görünüm verirken şimdilerde her yerde giyilebilen terlik modası başladı!

Ayakkabılardan daha rahat ve ayağınızı vurma ihtimali daha az olan terlikleri siz nasıl giymeyi tercih ediyorsunuz? En sevdiğiniz terlik modeli nedir? Yoksa siz de o her yerde görmeye başladığımız BirkenStock’çulardan mısınız?

 

Terlikleri kıyafetlerle kombinlemek aslında çok kolay. Renk uyumu, tarz uyumu gibi çok derine inmeye gerek yok. Terliğinizin zarif mi yoksa kaba bir kesim mi olduğuna bakmanız yeterli. Çünkü ince uzun görünümlü, tek ya da az şeritli yumuşak kesim terlikleri klasik elbiseleriniz etekleriniz, şort ve pantolonlarınızla birlikte kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınızla buluşurken, alışveriş yaparken, pikniğe ya da bir eğlenceye giderken giyebilirsiniz.

 

Kaba kesimleri olan, mantar ya da süet tabanlı, parmak arası ya da kalın şeritli terlikler ise spor kombinlerle çok yakışmaktadır. Özellikle seyehat ederken ve gün boyu yürüyeceğiniz günlerde bu terliklerle çok rahat edersiniz. Bu tarz terlikler en çok plaj kıyafetlerle ve kot parçalarla uyum sağlamaktadır.

 

Terliklerde de tabii ki topuklu modeller vardır. Özellikle çok yüksek dolgu topuklu terlikler hem boyu çok uzun gösterir hem de ayakkabı modellerine göre daha kullanışlıdır. Bu terlikleri tıpkı dolgu topuk ayakkabı kurallarında olduğu gibi bol paça ya da İspanyol paça pantolonlarınızla kullanabilirsiniz.

 

bayan terlik modelleri 1 bayan terlik modelleri 13 bayan terlik modelleri 12 bayan terlik modelleri 11 bayan terlik modelleri 10 bayan terlik modelleri 9 bayan terlik modelleri 8 bayan terlik modelleri 7 bayan terlik modelleri 6 bayan terlik modelleri 5 bayan terlik modelleri 4 bayan terlik modelleri 3 bayan terlik modelleri 2