Kadınların severek kullandığı parçalardan biri de belden oturtmalı elbise modelleridir. Bu modelleri kimlerin ve nasıl kullanması gerektiğini gelin birlikte öğrenelim. Ayrıca sizler için hazırladığımız belden oturmalı elbiselerimizi inceleyip aşağıya yorum olarak bırakırsanız çok seviniriz!

 

Belden oturtmalı elbiseler hem kısa hem de uzun boylu kadınlara çok yakışır. Önemli olan çok fazla kilolu olmamanız. Bu parçalar belinizi kavrayıp daha ince gösterip aynı zamanda ön plana çıkardığı için özellikle yanlarınızda simit dediğimiz fazlalıklarınız varsa kötü bir görünüme neden olabilirsiniz. Fakat ince bir bayansanız istediğiniz renk, istediğiniz desende ve istediğiniz uzunlukta belden oturtmalı elbiseleri gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

Belden Oturtmalı Elbise

Hafif kilolu yani balık etli kadınlar belden oturtmalı elbise giyerken, bele oturan kemer kısmının göğüs altında olmasına, üst karın başlangıcından itibaren bol etekleri olan parçalar seçmesine dikkat etmelidir. Yani kloş etek modellerinde belde oturtmalı parçalar tam size göredir. Mümkün olduğunca düz ve koyu renkler kullanırsanız daha ince görünebilirsiniz.

 

Belden oturmalı elbiseleriniz ile ayakkabı ve çanta uyumuna gelecek olursak, bu tamamen elbisenin modeline göre değişecektir. Elbisenin çok desenli ve karışık bir modelse elbisenin içinden seçtiğiniz bir renkten ayakkabı ve çanta kullanabilirsiniz. İster spor ayakkabınızla isterse topuklu ayakkabınızla giyebilirsiniz. Spor kombinler yaparken bu elbiseler ile sırt çantaların çok yakıştığını söylemeliyiz. Şirin bir kız olmak isterseniz de düz renk elbisenizle çiçekli babetleriniz harika olacaktır.