Yaz aylarında kadınların en çok tercih ettiği parçalardan birisi de beyaz elbise modelleridir. Fakat beyaz elbise diyip geçmemek gerekir. Beyaz elbisenin size en iyi şekilde yakışması için belli başlı kurallara dikkat etmeniz gerekir. Sizler için hazırladığımız beyaz elbise modellerini incelemeden önce yazımızı okumaya devam edin.

 

Hem asaleti hem de masumluğu ifade eden beyaz elbiselerinizi kendinize en iyi yakışacak şekilde seçmelisiniz. Bir arkadaşınızda harika duran o elbise sizde sönük kaldıysa bu sizin çirkin olduğunuzdan değil sizin özelliklerinizle uyumlu olmadığından kaynaklanır. Öncelikle beyazın çok çeşitli tonları olduğunu hatırlatalım. Bu tonlara karar verirken kendi cilt alt tonunuza dikkat almalısınız. Bu konularla yakından ilgiliyseniz insan teninin 3 farklı cilt alt tonuyla yaratıldığını bilirsiniz.

 

Soğuk cilt tonuna sahipseniz; klasik parlak beyaz elbiseleri rahatlıkla giyebilir, onları gümüş aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz. Sıcak alt tonuna sahipseniz kırık beyazları tercih edip altın rengi aksesuarlarla giymelisiniz. Nötr cilt alt tonundaysanız ise krem ve fildişi tonları tam size göredir ve en iyi neon renkli aksesuarlarla kendinizi gösterebilirsiniz. Cilt alt tonunuzun renginden emin değilseniz beyaz elbisenizi seçerken tercihen parlak ve açık sarı ışıkta cildinize beyaz kağıt tutarak, aşağı yukarı nasıl bir beyaz elbise giymeniz gerektiğini, size yakışıp yakışmadığını tespit edebilirsiniz.

Beyaz elbise modelleri

Beyaz elbise modelleri

 

Beyaz giymenin en büyük zorluklarından birisi de içinizin görünmesidir! Çamaşırlarınızı belli eden bir beyaz elbise modeli sizi vezir yapmaz rezil yapar. Bu yüzden transparanlık oranına mutlaka dikkat edin. Elbiseyi ışığa tutup elini elbisenin arkasına koyun.

Elinizin rengi ve formu bariz bir şekilde görünüyorsa o elbise ancak plajlara yakışır! Pamuk ya da ketenden yapılmış beyaz elbiseler sizin daha rahat ve şık olmanızı sağlayacaktır. Vücudunuza uygun bir beyaz elbise tercih edin. Mükemmelliğinizi ön plana çıkaran fırfırlı kollar, drapeler, akışlı dalgalı kesim elbiseler ile son derece konforlu ve havalı görünebilirsiniz. Tabii iç çamaşırlarınızı ten renginize yakın bir tonda giymek koşuluyla… Kesinlikle beyaz değil!