Kadınların özellikle yazın giymeyi tercih ettiği parçalardan biri de bol paça pantolon modelleridir. Skinny jean’ler gibi yapışmayıp bacakları fazla terletmediği ve serin tuttuğu için kış aylarında çok fazla göremeyiz. Peki bol paça pantolonlar nasıl kullanılır ve kimlere daha çok yakışır biraz bunlardan bahsedelim.

Bol Paça Pantolon Modelleri 1 Bol Paça Pantolon Modelleri 2

Her giyim tarzında olduğu gibi bol paça pantolon satın alırken de vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü geniş kesimli parçalar vücudu daha geniş göstermeye meyillidir. Bol paça pantolon da belin başlangıcından itibaren aşağılara kadar geniş bir kesim olduğu için vücudunuzu oldukça geniş gösterecektir. Örneğin ince bacaklarınız olsa daha kalın bir beliniz ya da büyük göğüsleriniz varsa bol paça giydiğiniz zaman tüm hatlarınızı sarıp dikdörtgen gibi görüneceksiniz.

Bol Paça Pantolon Modelleri 3 Bol Paça Pantolon Modelleri 4

Bu yüzden fit bir vücuda sahip olmayan ya da beli ince olmayan kadınların bol paça pantolonlar giymesi biraz sakıncalıdır. Fit vücuda zaten her şey yakışır. Beliniz ince kalçanız büyük yani armut tipi kadınlardansanız bol paça pantolonlar tam size göredir. İnce belinizi ortaya çıkartıp kalçanızı daha iyi gösterebilirsiniz.

Bol Paça Pantolon Modelleri 7 Bol Paça Pantolon Modelleri 6

Bol paça pantolonlar en çok kot kumaşlarda güzel durur. Örneğin buz rengi bir kot pantolon, beyaz atlet ve beyaz converse’leriniz ile çok basit ve uyumlu olabilirsiniz.Günlük hayatınızda her zaman spor parçalar giymenizi tavsiye ederiz.

Bol Paça Pantolon Modelleri 7 Bol Paça Pantolon Modelleri 8

Bol paça pantolonlarınız her çeşit spor ayakkabılarınızla uyum sağlayacaktır. İş hayatında ise bol paça kumaş pantolonlarınızı klasik bluz ve topuklu ayakkabılarınızla giymelisiniz. Burada önemli olan nokta paçalarınızın yerlere kadar değip topuklarınızın gizlenmiş olmasıdır.

Bol Paça Pantolon Modelleri 10Bol Paça Pantolon Modelleri 9