Bay – bayan herkesin kullandığı ortak aksesuarlardan olan cüzdan, farklı model, renk ve boyutlarıyla her kesimden kişiye hitap ediyor. Birçok malzemeden yapılıyor olması ve kullanım amacına göre şekillendirilebilir bir yapısı olmasıyla oldukça geniş bir pazara sahip.

Erkek Cüzdan Modelleri

Nike, Adidas, Puma gibi erkek spor cüzdan modelleri günümüzde gençler arasında oldukça popüler. Daha çok kumaştan olması cüzdana spor hava kazandırırken, bölmelerinin geniş ve yeterli olmasıyla da erkeklerin en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Daha çok orta yaş ve üstünün tercih ettiği deri cüzdanlar ise klasik bir görünüm sağlarken; sağlamlığı ve su geçirmez yapısıyla hem cüzdan içindeki materyalleri koruyor, hem de uzun bir kullanım ömrü sağlıyor. Erkeklerin cüzdanda en çok dikkat ettiği noktalar ise kartvizit ve kart koyulacak olan bölme sayısının yeterli olması, bozuk para kısmının düğmeli bir şekilde kapalı olması ve kağıt para koyulacak olan bölmenin yeterli hacme sahip olmasıdır. Erkek cüzdan fiyatları kullanılan malzemeye göre 15 TL ile 130 TL arasında değişiyor.

Kadın Cüzdan Modelleri

Kadınlar cüzdan modelleri erkeklere göre çok daha fazla model içeriyor. El çantası gibi kullanılan cüzdan modelleri hem kıyafeti tamamlıyor hem de işlevsellik sunuyor. Kadın cüzdanları daha çok dikdörtgen şeklinde yapılırken, bölme sayısı daha çok olacak şekilde tasarlanır. Çanta içerisinde kullanılacak olan cüzdan modellerinde ise boyutlar tercihe göre değişebiliyor. Yaz ve ilkbahar ayları için üretilen birbirinden renkli cüzdanlar genç kızlar arasında oldukça popüler.

Bozuk Para İçin Cüzdan Modelleri

Büyük bir kolaylık sağlayan bozuk para cüzdanları genellikle kelepçeli veya fermuarlı bir şekilde üretiliyor. Daha küçük boyutlarda üretilen bu modeller canlı renklerle çok tatlı bir hal alabiliyorlar.