Büyük beden elbise kombinleri doğru yapıldığı zaman kişiyi olduğundan 1-2 beden daha zayıf gösterir. Çünkü elbiseler pantolonlara nazaran daha dökümlü durarak kusurları kapatırlar. Bu yüzden sizin için en güzel büyük beden elbise kombinlerini bir araya getirdik. Eğer siz de büyük beden kıyafetler giyen hanımlardansanız aşağıya en çok hangi tarzları sevdiğinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

Öncelikle büyük beden elbisenizin rengini doğru seçmelisiniz. Bildiğiniz gibi koyu ve düz renkler sizi çok daha iyi gösterir. Amaç daha zayıf görünmek olduğu için kilolu kadınlar her zaman canlı renklerden uzak durmalıdır. Siyah, kahverengi, lacivert, bej, haki yeşili, bordo, krem, gri gibi daha doğal renkler üzerinizde daha iyi durur.

Kesinlikle büyük desenli elbiselerden kaçınılmalıdır. Farklı giyinmek isteyenler çok küçük desenli parçalara yer verebilir. Kocaman çiçekleri ya da geometrik desenleri olan elbiseler gözü yorar ve bulunduğu bölgeyi daha kalın gösterir. Her zaman olduğu gibi sade olmalısınız. Elbiseye biraz hava katmak isterseniz ince bir kemer kullanabilirsiniz. Kemerin bile mat ve koyu renkte olması çok önemlidir. Mesela siyah elbisenin üzerine açık renk bir kemer takarsanız belinizin genişliği göze çarpar.

Yine en önemli kurallardan biri de dekoltenin derecesidir. Unutmayın ki ne kadar açık giyinirsem o kadar güzel görünürüm düşüncesi yanlıştır. Elbise boyunuz kısalığı, göğüs dekolteniz hiçbir zaman fazla olmamalıdır.