Büyük beden elbise modelleri kilolu ya da balıketli kadınların en çok giymesi gereken parçalardır. Çünkü elbiseler pantolonlara nazaran daha dökümlü durarak kusurları kapatırlar. Bu yüzden sizin için en güzel büyük beden elbise modellerin bir araya getirdik. Eğer siz de büyük beden kıyafetler giyen kadınlardansanız aşağıya en çok hangi tarzları sevdiğinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

Amaç daha zayıf görünmek olduğu için kilolu kadınlar her zaman neon gibi dikkat çekmeyen renklerden uzak durmalıdır. Siyah, kahverengi, lacivert, bej, haki yeşili, bordo, krem, gri gibi daha naturel renkler zengin gösterir. Kesinlikle büyük desenli elbiselerden kaçınılmalıdır.

Kocaman çiçekleri ya da geometrik desenleri olan parçalar gözü yorar ve bulunduğu bölgeyi daha kalın gösterir. Elbiseye biraz hava katmak için ince kemerlerden, pırıltılı birkaç parça şeritlerden faydalanılabilir. Elbise boyunuz ise çok fazla kısa olmamalıdır. Yaz aylarında dizlerinizde biten elbiseler giyebilirsiniz. Eğer uzun boylu bir kadınsanız midi boy elbiseler yani dizin biraz altında biten etek uçlarıyla harika görünebilirsiniz.

Boynunuzun daha ince ve zarif görünmesi için V yaka elbiseler ilk tercihiniz olmalıdır. Kayık yaka, bisiklet yaka gibi yakalar boynunuzu keseceği için daha kısa ve kalın görünmenize neden olur. Yine yaz aylarında kolsuz V yaka büyük beden elbiseler ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Ayakkabı ve aksesuarlarınızı da sade kullanırsanız çok şık olacağınızdan eminiz.