Geçen sezonun en iyi trendlerinden biri olan çan etek modelleri 2016 yılında da yerini koruyor. Uzun süreler de moda olmaya devam edeceği görünüyor. Çünkü gerçekten çok şık görünüyorlar! Sizler için derlediğimiz modelleri incelemeden önce gelin çan etekleri yakından tanıyalım.

Çan etek modeli; A form etek ya da skater etek (patenci eteği) olarak da bilinir. Genelde yüksek bel ya da normal hiza bel olarak dizlere doğru genişleyen formdadır. Çeşitli boylarda olabilirler. Desenli, sade, renkli gibi her türlü seçenek vardır.

Bu tip etekler daha çok ince belli ve uzun boylu kadınlara yakışır. Fit kadınlar çan etek ile çok şık ve zarif görünürler. Kısa boylu kadınlar da çan etek giymek isterse birkaç noktaya dikkat ederek güzel bir görünüm yakalayabilirler. Bu eteklerle bilekten bağlamalı topuklu ayakkabılar ya da bootie’ler bacak boyunu keseceği için giyilmemelidir. Ten rengi stiletto’lar ya da klasik topuklu ayakkabılar harika olur. Bacakları uzun genç kızlar beyaz spor ayakkabılar, desert botlar, renkli babetler, lace up sandaletlerle de çok hoş görünecektir.

 

Çan etek baseni geniş kadınlar için de uygun forma sahip bir etektir. Armut tipi vücuda sahip olan kadınlar kalem etek gibi dar kesimli etek giydiğinde, basen kısımları bele göre daha da geniş durur. Bu durum olduğundan daha kilolu gözükmelerine neden olur. Çan etek modeli basen hizasında geniş bir kalıba sahip olduğu için geniş basen formunu gizleyerek daha güzel ve ince bir görünüş sağlar.

Çan etek özellikle crop top denilen göbeği açık bol kesim kısa üstlerlei büstiyerlerle kombin yapılabilir. Özellikle burada çan eteğin yüksek belli olması gerekir. Bunun yanında dar kesim, üzerinize oturan üstler de çan etekler için iyi bir seçenektir. Giyilecek yere ve güne göre küçük klasik el çantaları veya uzun saplı daha spor çantalar tercih edebilirsiniz.