Hem bay hem de bayanların kullandığı çapraz çantalar özellikle kullanım rahatlığıyla öne çıkıyor. Çapraz takılması nedeniyle omuzlara ergonomik açıdan daha az yük bindirdiği için özellikle baylar bu tarz çanta modellerini tercih ediyor.

Bayan Çapraz Çanta Modelleri

Bayanların en çok tercih ettiği modeller arasında yer alan çapraz çantalar farklı boyutlarda tercih edilebilmektedir. Yazın düz ve uçuş uçuş bir elbiseyle birlikte kombin yapıldığında oldukça şık bir hal alabiliyor. Düz bir elbiseyle hareketli, cıvıl cıvıl bir çapraz çanta modeli hem çok güzel duracak hem de kendisini gösterecektir. Deri, suni deri ve kumaş modellerden istediğinizi kombinleyebilirsiniz.

Bayanlarda bu yılın modası ise fermuarsız modeller oldu. Çantanın üst kısmında bulunan tek düğmeli kapak sayesinde çanta kenarlarında iki adet kelebek şeklinde bir boğum oluşuyor. Bu boğum hem çantaya bir hareket katıyor hem de içerisinden eşya alımını da kolaylaştırıyor. Her ne kadar güvenlik riskini artırsa da bayanların en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Yanında çanta taşımayan bayanlar da omuz çantası yerine küçük bir çapraz çanta takarak kıyafetlerini canlandırabilirler.

Erkek Çapraz Çanta Modelleri

Daha çok işlevsel açıdan kullanılan erkek çapraz çanta modelleri bayanlara göre daha küçük boyutlarda üretilir. Bu modellerde kumaş fazla kullanılmaz, daha çok deri veya suni deri kullanılır. Erkeklerin en çok dikkat ettiği nokta ise bölmelerin yeterince derin olması ve kullanımının kolay olmasıdır. Ayrıca omuza asılan bağlantı noktaları da çantanın kullanım ömrü açısından önemlidir. Yumuşak deriye sahip çanta modelleri daha fazla ilgi görürken, renk olarak ise siyah ve kahve tonları ilgi görür. Özellikle polo tshirtler ile kombinlendiğinde spor bir görünüm kazanabilirsiniz.

Çapraz Çanta Fiyatları

Çantada kullanılan malzemeye ve markaya göre fiyatlarda değişkenlik olmaktadır.