Ceket modelleri bayanların özellikle iş hayatında sıklıkla tercih ettiği parçalardandır. Sadece üç farklı model ceketle bile onlarca farklı kombin yapabilirsiniz. Özellikle sonbahar kış aylarında uzun kollu gömleklerinizin üzerine giyebileceğiniz hem pantolon hem de etek modelleriyle ile kombin yapabileceğiniz ceket modellerini sizler için bir araya getirdik.

ceket-modelleri-bayan-1

Ceket satın alırken vücut tipinizi ön planda tutmanız gerekir. Kendi boyunuza göre ceket boyuna karar vermelisiniz. Uzun boylu bir bayansanız dizlere kadar uzanan, tok kumaştan yapılmış, yanları bele kadar yırtmaçlı bir ceket modeliyle dar paça bilekte biten kumaş pantolonunuz ve stilettolarınız ile harika görüneceğinize eminiz!

ceket-modelleri-bayan-2

Boyunuz çok uzun değilse ve bu muhteşem parçaları giymek istiyorsanız yüksek dolgu topuklu ayakkabılarınız ile ispanyol paça bir pantolon giyebilirsiniz. Burada önemli olan bacak kısmının bol olmaması ve pantolon paçalarının yere kadar uzanıp dolgu topukları saklamalarıdır.

ceket-modelleri-bayan-3

Tam kalça altında biten renkli ceket modelleri de şık diyebileceğimiz parçalar arasındadır. Bu modeller de bacak boyunuzu keseceği için çok kısa boylu kadınların tercih etmemesi gereken modellerdendir. Kısa boyluların giymesi gereken en güzel ceket modelleri ise kısa kesim olanlardır. Basenleriniz genişe dar pantolonlardan uzak durmalısınız.

ceket-modelleri-bayan-4

Örneğin fuşya renk  kısa ceket ile bol paça pantolonunuz harika olacaktır. Şık görünmek istiyorsanız iş yerinizde kaliteli parçalar kullanmalısınız. Ceketiniz omuzlarınızda tok durmalı ve geniş omuzlu göstermelidir. Aynı şekilde pantolon paçalarınız da dümdüz kayış gibi yere uzanmalı dizlerinizin arkasına yapışmamalıdır.

 

ceket-modelleri-bayan-5 ceket-modelleri-bayan-6 ceket-modelleri-bayan-7 ceket-modelleri-bayan-8 ceket-modelleri-bayan-9 ceket-modelleri-bayan-10 ceket-modelleri-bayan-11 ceket-modelleri-bayan-12 ceket-modelleri-bayan-13 ceket-modelleri-bayan-14 ceket-modelleri-bayan-15 ceket-modelleri-bayan-16 ceket-modelleri-bayan-17 ceket-modelleri-bayan-18 ceket-modelleri-bayan-19 ceket-modelleri-bayan-20 ceket-modelleri-bayan-21 ceket-modelleri-bayan-22