Yazın en çok tercih edilen parçalardan birisi de çiçekli tulum modelleridir. Bu basit parçalarla kısa yoldan çok şık olmanız mümkün. Fakat tulum giymek için özellikle de çiçekli tulum giymek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Şimdi onlara bir göz gezdirelim.

 

Tulum vücudu boydan boya saran pantolon veya şortun üst parçayla birleştiği modellerdir. Günlük hayatta çok kullanışlı olduğunu söyleyemeyiz. Fakat yine de şık görüntüsü için kadınlar tarafından oldukça sık tercih edilir. Tulum modelleri toplu bir şekilde değerlendirecek olursak, bu parçaları bize kalırsa ince ve uzun boylu kadınlar giymelidir. Çünkü tulumlar boyunuzu kısa göstermeye çok meyillidir. Özellikle kalça ve göbek bölgesinde fazlalıklarınız varsa tulumunuz onları daha da ön plana çıkaracağı için olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olacaktır.

cicekli-tulum-modelleri

Orta boylu bir kadınsanız tulumunuzu dolgu topuk ayakkabılarla, tulumun bol paçaları dolgu topukları kapatacak şekilde giyerseniz hem uzun görünebilir hem de tarz olabilirsiniz. Çiçekli tulumlar ise karışık desenli olduğu için vücudu daha kalın gösteren modellerdir. Bu yüzden mümkün olduğunca minik çiçekleri olan tulumlar tercih etmelisiniz. Çok büyük güller papatyalar olan çiçekli tulumlar çok ince olmayan kadınlara göre değildir.

 

Tulumların göğüs bölümleri çok farklı modellerde üretilebilirler. Boyundan bağlamalı olanlar en güzel modeller arasındadır. Çok derin dekoltesi olmayan askılı çiçekli tulumlar da hoş bir görüntü yaratmaktadır.