Hem yazın hem de kışın kadınlar çizgili elbise modelleri giymeyi çok severler. Bu yüzden biz de beğendiğimiz çizgi desenli elbiseleri bir araya getirdik. Çizgi desenli elbisenizi yazın giyecekseniz rahatlıkla canlı renkler kullanabilirsiniz. Bu sıcak havalarda rengârenk de giyinseniz hiç kötü görünmezsiniz. Tabi çizgi diyince akla ilk gelenler siyah beyaz çizgili elbiseler ve beyaz lacivert çizgili elbiselerdir!

 

Elbisenin nasıl bir kesim olduğu ve çizgilerin ne yönde olduğu biliyorsunuz ki çok önemli! Dikine çizgilerin daha zayıf, enine çizgilerin ise daha kilolu gösterdiğinden eminiz. Büyük boy çizgili parçalar kombin içinde star olduğu için çok dikkatli kullanmakta fayda var. Mesela çizgili bir tulum, sırf dikine çizgiler var diye zayıf göstereceğini düşünebilirsiniz. Fakat geniş basenlere ya da biraz büyük bir göbeğe sahipseniz o çizgiler dalgaya dönüşeceği için hoş bir görüntü olmayacaktır. Bu yüzden çizgileri nerede kullanacağınıza dikkat etmelisiniz. Geniş basenleri olanlara çizgileri üst parçalarda, göbeği olanlara ise etek ve pantolonlarda kullanması tavsiye ederiz.

 

Peki, çizgili elbiseleri kim giyecek? Açıkçası istediğiniz her şeyi giymek istiyorsanız düzenli spor ve dengeli beslenme hayatınızın bir köşesinde her zaman olmalı. Asla uzun bacaklara, ince bele sahip olmak ya da 36 beden olmak zorunda değilsiniz! Fakat vücudunuzun orantılı olmasına önem vermelisiniz. Siz 42 beden de olsanız beliniz vücudunuza göre ince, basenleriniz belinize göre normal büyüklükte görünüyorsa sizler için derlediğimiz çizgili elbiselerden tarzınıza uygun olanları mutlaka denemelisiniz. Size çok yakışacaktır!

 

Çizgili elbise modelleri 1 Çizgili elbise modelleri 17 Çizgili elbise modelleri 16 Çizgili elbise modelleri 15 Çizgili elbise modelleri 14 Çizgili elbise modelleri 13 Çizgili elbise modelleri 12 Çizgili elbise modelleri 11 Çizgili elbise modelleri 10 Çizgili elbise modelleri 9 Çizgili elbise modelleri 8 Çizgili elbise modelleri 7 Çizgili elbise modelleri 6 Çizgili elbise modelleri 5 Çizgili elbise modelleri 4 Çizgili elbise modelleri 3 Çizgili elbise modelleri 2