[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Günümüz modası, dantele hak ettiği değeri tekrar kazandırdı ve dantel elbiseler kadınların gardırobunda tekrar boy göstermeye başladı. Özel günlerde tercih edilen abiyeler de dantel modasından esinlenerek de üretiliyor. Dantelli abiyeleri özel gecenin sahibi siz olun ya da olmayın rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Düğün, nişan, parti gibi anlamlı gecelerde kolay yoldan şık olmak istiyorsanız abiyenizde dantel detayların olmasına önem vermenizi tavsiye ederiz.

 

Dantel ve abiye, “iki demode kelime bir araya gelince ne kadar modern bir görünüm ortaya çıkar” diye düşünmeyin. Günümüzde modern tekstil teknolojileri sayesinde artık dantel transparan ya da esnek kumaşlara uygulanabiliyor.

Dantelli Abiye Modelleri

Dantelli Abiye Modelleri

Günlük elbiselerle bile çok rahat uyum sağlayan bu dantel çeşitleri abiyeler ile kombinlenerek harikalar yaratıyor. Dantel denince genelde akla iki renk gelir. Siyah ve beyaz. Beyaz ve dantel denince gelinlik, siyah ve dantel denince sıradan, herkesin giydiği gece elbisesi olarak düşünebilirsiniz. Oysa artık danteller düz renk saten, transparan kumaşlarla, ipek kumaşlarla kullanılarak çok farklı detaylar elde edilebiliyor.

 

Dantelli abiye satın alırken yaşınıza uygun olmasına çok dikkat etmelisiniz. Çünkü abiye kadını olduğundan daha olgun gösterir. İşin içine dantel girince bu sorun 2 kat fazla olur. Örneğin abiyenizi mezuniyet gecenizde kullanacaksanız yani genç bir kızsanız çok sade, fazla parlak olmayan mümkünse saten değil de ipek kumaşlarla yapılan abiyeleri tercih etmelisiniz.

Hatta şirin görünmek isterseniz belden oturmalı kloş elbiseleri deneyebilirsiniz. Bu özel gecelerinizde dantelin şıklığı ve zarafetinden yararlanmayı unutmayın.