Kadınların vazgeçilmezi olan topuklu ayakkabı çeşitlerinden birisi de dantelli topuklu ayakkabı modelleridir. Bu modeller eskiden daha çok gelin ayakkabısı olarak tercih edilirdi fakat günümüzde günlük hayatta da kullanılabilir hale gelmeye başladı. Biz de sizin için dantelli topuklu ayakkabı modellerini bir araya getirdik.

dantelli topuklu ayakakbı modelleri

Topuklu ayakkabıların işkencesini, ayaklarınızı nasıl yara ettiğini çok iyi biliyorsunuz ama giymekten de vazgeçemiyorsunuz. Çünkü çok estetik ve kadınsı duruyorlar. Çekici görünmeyi seviyorsanız dantelli topuklu modelleri denemeye ne dersiniz? Dantelli topuklu ayakkabılar tüm ayağınızı sardığı için yürümeyi çok kolaylaştırıyor. Tıpkı bir bootie giymiş gibi ayağınızı burkmadan yürüyebiliyorsunuz. Diğer yandan dantel yumuşak bir kumaş türü olduğu için ayağınızda vurma yapma sorunu da yok. Hem rahat hem şık, daha ne olsun!

 

Dantelli topukluları kombinlemek biraz zor olabilir. Çünkü ayakkabı istediği kadar sade olsa da dantelin karışık desenleri gözü yorabilir. Bu yüzden kıyafet kombinlerinizi mümkün olduğunca sade yapmanızı tavsiye ederiz. Siyah dantellerin daha şık olduğu konusu tartışılamaz. Siyah dantelli topuklu ayakkabı ile dümdüz siyah mini eteğinizi özel bir davette ya da yemekte tercih ettiğinizde tüm gözler üzerinizde olacaktır. Beyaz dantelli topuklu ayakkabıyı mesela uzun fuşya renk bir elbiseyle kombinleyebilir, kolunuza kalın bir bilezik geçirebilirsiniz. Her gün giymeye müsait olmasa da arada değişiklik yapmak isteyenler için harika seçimler olacaktır.