Dekoltesiz gelinlik modelleri gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelinlik yaka modellerinden diyebiliriz. Çünkü gelinlik ne kadar makul ölçülerde dikilirse gelin de o kadar saf ve temiz görünür. Üstelik bazı ailelerin kültürlerine göre fazla açık giydirmek istememeleri de dekoltesiz gelinliklerin en çok tercih edilmesinde etkili olur.

Gelinlik dekoltesiz olunca göze çok fazla hitap etmez diye düşünmeyin. Sizler için hazırladığımız birbirinden güzel dekoltesiz gelinlik modellerinden mutlaka birini beğeneceğinizi düşünüyoruz.

dekoltesiz gelinlik modelleri 1dekoltesiz gelinlik modelleri 2dekoltesiz gelinlik modelleri 3

Olaya bir de şu açıdan bakalım. Sıklıkla düğün kazalarına rastlamışsınızdır. Örneğin straplez gelinlik giyen bir gelin eğer göğüsleri büyükse çok fazla fire verir. Bu da hiç hoş bir görüntü değildir. Bu yüzden büyük göğüsleriniz olduğunu düşünüyorsanız mutlaka dekoltesiz gelinlik tercih etmelisiniz.

dekoltesiz gelinlik modelleri 4 dekoltesiz gelinlik modelleri 5 dekoltesiz gelinlik modelleri 6

Ayrıca günümüzde askılı gelinlik modelleri çok moda! Boyundan bağlamalı gelinlikler de aynı şekilde. Bu iki modelde de gayet kapalı bir gelinlik modeli seçerek prensesler gibi görünebilirsiniz. Düğününüzde ne kadar rahat hareket ederseniz o yorucu gün o kadar güzel geçecektir. Oranız buranız açılmış mı diye kontrol etmektense özgürce dans etmeyi istemez misiniz?

dekoltesiz gelinlik modelleri 7 dekoltesiz gelinlik modelleri 8 dekoltesiz gelinlik modelleri 9

Gelinliğinizle saç modelinizin uyumu da çok önemlidir. Hiç dekoltesi olmayan bir gelinlik giyecekseniz büyük ihtimal tüm göğsünüz ve sırtınız kapalı olacaktır. Bu durumda saçlarınıza güzel bir topuz yaptırabilirsiniz. Çünkü açık saçlarınız gelinliğinizin üzerine düştüğünde modeli gölgeleyecek ve ortaya karışık bir görüntü çıkabilecektir.