Son zamanlarda modern düğünlerde tercih edilen denizkızı gelinlik modellerini inceleyelim. Denizkızı gelinlikler diğer bir adıyla balık gelinlikler giymek için oldukça cesur olmak gerekiyor. Her ne kadar muhteşem güzelliğe sahip olsalar da bu gelinlikler maalesef herkese göre değil.

denizkızı-gelinlik-modelleri

Denizkızı gelinlikleri kimler giyebilir diyecek olursanız aslında cevabını siz de tahmin edersiniz. Bu modeller sadece kum saati olarak tabi edilen vücut tipine sahip olanlar gelin adaylarına göredir. Vücudunda gizlenecek herhangi bir kusuru olmayan, ince belli, uzun boylu kısacası manken diyebileceğimiz kızlarımıza yöneliktir. Denizkızı gelinlikleri çok seviyor olsanız bile kusursuz bir fiziğiniz yoksa diğer gelinlik modelleriyle düğününüzü daha mutlu geçireceğinize eminiz.

 

Denizkızı gelinlik modeli; üst kısmı vücudu saran formda ve basen kısmından aşağıya doğru çok hafif genişleyen modellere denir. Haliyle hareket etmesi ve yürümesi biraz zordur. Prenses model gelinliklerin yanında sade gibi görünüyor olsa da kendilerine özgü tarzlarıyla farklarını ortaya koyarlar. El işçiliği ve kaliteli kumaştan üretilmiş bir denizkızı gelinliği ile en havalı gelin siz olabilirsiniz.

 

Bu balık kesim gelinlikleri satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Öncelikle gelinlik kumaşının kalitesine dikkat etmelisiniz. Bu zarif modelin duruşu kalitesiz bir kumaşla üretilirse ihtişamınıza gölge düşürürsünüz. Bu modellerden zayıf olsalar dahi minyon ve kısa boylu gelin adayları uzak durmalılar. Aynı şekilde uzun boylu olup armut tipine sahip gelin adayları da basenlerini daha geniş gösterecek bu kesimlerden uzak durmalılar.