Desenli etek modelleri her mevsim tercih edilen parçalardan biridir. Siz ne sıklıkta desenli etek giymeyi  tercih ediyorsunuz? Hangi mevsimde giymeyi seviyorsunuz? Bize soracak olursanız havalar tam soğumadan bol bol çiçekli, geometrik desenli etekler giyin. İster mini, ister uzun, hepsi çok güzeller!

Eğer karın çevrenizdeki fazlalıklarınızdan şikâyetçiyseniz yüksek bel desenli eteklerin çok moda ve kullanışlı olduğunu söylemeliyiz. Mini desenli eteklerinizi topuklu ayakkabı ile giyerseniz çekici, spor ayakkabı ve babetlerle giyerseniz sevimli bir kız olursunuz. İş yerinizde klasik ayakkabılarınız ve gömleğiniz ile birlikte giydiğinizde ise otoriter görünebilirsiniz. Bulunduğunuz ortama uygun olduğu sürece istediğiniz kombinleri yapabilirsiniz.

Desenli kalem etekleri de sık sık çevrenizdeki hanımlardan görebilirsiniz. Peki bu etekler kimlere daha çok yakışır? Kalem etek vücut kusurlarını belli eden zor bir parçadır. İşin içine desen de girince göz yanılmasıyla birlikte çok geniş basenleriniz varmış gibi görünebilir. Kaz ayağı gibi parçalı desenlerin çok büyük olmamasında fayda var. Desenler ne kadar büyük olursa o kadar geniş görünürsünüz.

Etek her zaman için daha dikkat çekici bir parçadır. Bir de desenli etek olunca tam bir star parça olur. Bu yüzden kullandığınız diğer parçaları sade tutmalısınız. Baştan ayağa karışık görünmemeniz için eteğinizin içindeki bir renkte bluz ya da gömlek kullanabilirsiniz. Eteğinizdeki geometrik desenlere benzeyen aynı renkte kocaman küpeler de oldukça havalı olacaktır.