Hangi kadın gülüşünü rujuyla desteklemek istemez ki? Bakımlı dişler ve dudakları doğru renk ruj ile tamamlamak istiyorsanız diş eti rengine göre ruj seçimi nasıl olmalı bilmelisiniz. Dişlerin istenilen görünümünü sağlayabilmesi için dudak makyajında doğru ruj rengi seçilmelidir. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayıp, dudaklarınıza haftalık peeling yaparak ölü hücreleri temizlemiyorsanız gülüşünüze gölge düşer. Bu yüzden öncelikle ağız ve dudak bakımına önem vermeli sonrasında ise diş etiyle uygun ruj rengini bulmalısınız. Harika dişlere sahip olsanız bile diş eti renginize uygun ruj sürmediyseniz hayallerinizdeki gülüşe sahip olamayabilirsiniz.

Diş etleriniz açık pembe renkte ise; açık tonlarda makyaj yapmalısınız. Koyu renk ruj kullanırsanız güldüğünüz zaman rujunuz değil diş etleriniz öne çıkar. Hâlbuki gülerken diş ve dudak arasında bir uyum olmalıdır. Özel günlerinizde değişiklik olması açısından dişlerinizi beyazlatarak koyu renk rujlar da kullanabilirsiniz. Çünkü diş eti rengi nasıl olursa olsun, dişler beyaz ise muhteşem bir gülüş yakalamak mümkündür.

Diş etleriniz koyu renkte ise; bu sefer tam tersi açık tonlardaki rujlardan kaçınmalısınız. Özellikle kırmızı renge yakın diş etleriniz varsa kesinlikle koyu renk rujlar kullanmalısınız. Yani dengeyi sağlamak çok önemlidir. Koyu renk rujlar günlük makyajda abartıya kaçabildiği için dudak renginize çok yakın tonda rujlar da tercih edebilirsiniz. Dişleriniz ne kadar beyazsa koyu renk rujunuz o kadar çekici görünür. Fakat dişleriniz sarıya dönükse asla koyu renk ruj sürmemeli sadece dudak renginize yakın tonlardan gitmelisiniz

Son olarak dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş etlerinizin iç yüzeylerine yine fırça ile 1 dakika boyunca dairesel hareketlerle masaj yaparsanız, diş etlerinizdeki kanlanmayı artırarak, diş eti renginizi canlandırabileceğinizi hatırlatalım.