Topuklu ayakkabılar arasında en rahatı olarak bilinen dolgu topuk ayakkabı modelleri, ilkbahar ve yaz şıklıklarının yanında kışın da tercih edildiğini görmekteyiz. Hal böyle olunca en güzel dolgu topuklu ayakkabıları sizlerle buluşturmasak olmazdı. Peki en doğru stiller için dolgu ayakkabı nasıl kombinlenir? Cevaplar için yazımızı okumaya devam edin hanımlar.

Dolgu topukluların en çok yakıştığı parçalardan biri elbiselerdir. Ayakkabı modeli tamamıyla açıkta olduğu için tamamen tarzınıza göre kombinlemeniz gerekecek. Yani klasik mi, modern mi yoksa vintage bir görünüm mü istiyorsunuz önce buna karar verin. Sonrasında ise ayakkabınız ile elbisenizin renk uyumuna özen gösterin.

Aynı kurallar etekler için de geçerlidir. Dolgu topuk etek kombinini rahatlıkla yapabilirsiniz. Hem kısa etek, hem uzun etek, hem de midi boy eteklerle dolgu topuklu ayakkabılar inanılmaz bir uyum içindeler. Üstelik dolgu topuklularınızı plaj kombinlerinizde de kullanabilirsiniz. Mesela dolgu kısımları hasırdan yapılmış bir ayakkabı bile hasır çantanız ayrılmaz ikili olmalıdır.

Bir klasik olarak bilinen dolgu topuk ve denim kombini de yaz aylarında vazgeçilmezlerden. Özellikle skinny jean ile dolgu topuklu ayakkabı modelinin çok fresh olduğunu bilmelisiniz. İş kombini olarak da stilettolarınızdan yorulduğunuz bir gün siyah, krem, kahve gibi tonlarda dolgu ayakkabılar kullanabilirsiniz.

Kışın ise dolgu topuk çizmeler çok sık tercih ediliyor. Onları dökümlü elbise veya salaş hırkalarınızla kombinleyebilirsiniz. Bize kalırsa bu çizmelerle pantolon tercih etmeyin. Çünkü çok hoş bir görüntü olduğu söylenemez.