Drapeli gelinlik modelleri yaz düğünü yapmak isteyen bayanların en çok tercih ettiği gelinlik modellerinden birisidir. Drape ise anlam olarak kat kat dikilmiş kumaş anlamına gelmektedir. Sizler de katlı gelinlik modellerini seviyorsanız drapeli gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Taşlar ile bezenmiş olan ve drapeler ile hareketlendirilen gelinlikler ile sizler de düğününüzde şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Drapeli gelinlik modelleri

Drapeli gelinlik modelleri

Drapeli gelinlik modelleri içinde seçim yapacaksanız kesinlikle tercihlerinizde önceliği taşlar ile bezenmiş olan gelinlik modellerinden yana kullanabilirsiniz.Gelinlik modellerinde drape kullanılması gelinliklere ayrı bir hava katmasının yanı sıra hareket de kattığı için ne çok düz ne de çok kabarık bir gelinlik almanızı sağlamaktadır. Hem asil hem de şık bir gelinlik modeli tercih etmek istiyorsanız o zaman drapeli gelinlik çeşitlerinden beyaz ya da kırık beyaz renklerinde gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Drapeli gelinlik modellerinde kat kısımlarının ayılmış olduğu noktalarda bulunan işlemeler ve taşlar özelikle gelinliklerin daha zarif ve şık durmasını sağlamaktadır. Sadece etek kısımlarına değil üst kısımlarına da drape kullanılmaktadır. Sizler de drapeli gelinlik seçerken yazın düğün yapacaksanız straplez yakalı gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Drapeli gelinliklerde saç modelinizi de gelinliğinizin üst modeline uygun bir şekilde seçmeye dikkat etmenizde fayda olacaktır. Oldukça iddialı ve bir o kadar da zarif bir tasarıma sahip olan drapeli gelinliklerde genellikle açık ve hafif dalgalı salaş saç modelleri veya oldukça zarif şık bir topuz da oldukça uyum sağlayan saç modellerinden birisidir.

Drapeli gelinlik modellerinde yaka kısmı ince askılı olan ve göğüs kısmında da drapelerin bulunduğu gelinlikler de yine her sezon tercih edilen ve moda olan modellerden birisidir. Eğer basenlerinizde kilo sorunu yaşıyorsanız sizler de drapeli gelinlik modelleri ile bu sorunu kolaylıkla aşabilirsiniz.