Hala düğün sezonu kapanmamışken düğün için en güzel elbise modelleri göstermesek olmazdı. Her vücut tipine, her zevke hitap edecek düğün elbiseleri ile karşınızdayız. Sizin düğün tarzınız genelde nasıldır? Aşağıya yorum bırakmayı unutmayın.

Bir düğün davetinde illa ki pahalı abiyeler giymek zorunda değilsiniz. Fiyatı önemli olmasa bile tarzınıza hitap etmeyebilir. Çünkü abiyeler her zaman hanımları daha olgun gösterir. Düğün gibi özel günlerde giyebileceğiniz abiye dışında pek çok elbise vardır.

Şifon elbiseler hem tesettürlü hem de açık saçlı kadınların kullanabileceği modellerdir. Bazen dar modeller ile karşımıza çıksa da genellikle bol modeller daha yaygındır. Kumaşın hareketliliği vücut kusurlarını geri plana attığı için her vücut tipindeki kadınlar giyebilir. Özellikle biraz fazlalıklarından şikâyetçi kadınların mutlaka tercih etmesi gereken modellerdir. Sürekli şikâyet ettiğiniz göbeğinizi ya da basenlerinizi gizleyerek özel günlerde daha ince görünebilirsiniz.

Pek çok çeşidi bulunan ve sık sık tercih edilen sırt dekolteli elbiseleri denemeye ne dersiniz? Hem mini hem de uzun modelleri bulabilirsiniz. İster mini etekli sırt dekolteli elbise giyin isterse uzun etekli sırt dekolteli elbiseler giyin harika bir şekilde kendinizi göstereceğinizden emin olabilirsiniz. Çok açık giyinmek istemiyorsanız cut-out denilen yarıya kadar sırtı açık modeller de tercih edebilirsiniz.

Yine dantelli elbiseler de oldukça sevilmektedir. Dantelli elbise seçiminizi yaparken dantelin nerede kullanıldığı çok önemlidir. Bazen boydan boya tüm balık elbise dantelden yapılabilir, bazen sadece etek uçları dantelden yapılmış kloş elbise olabilir, bazense sadece göğüs kısmı ve kolları dantelli dar elbise olabilir.