Düğün telaşında tüm kıyafet ve aksesuarlar hazır sıra düğün pastasına geldiyse sizler için hazırladığımız düğün pastası çeşitlerine bakmadan karar vermeyin! Çünkü en güzel düğün pastalarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Düğün Pastası 9

Düğün pastası her ne kadar önemsense de genellikle sonunda hüsranla biten konulardan biridir. Çoğu düğünde pastaların beğenilmediğini bilirsiniz. Krem şanti ve kek ile tatsızca hazırlanmış tamamen geçiştirilmek için misafirlere sunulan tatlılardır. Bu yüzden düğün pastası çok iyi anılmaz. İşte düğününüze dair misafirlerinize unutulmayacak anılar yaşatmak istiyorsanız harika bir düğün pastası hazırlatarak işe başlayabilirsiniz.

Düğün Pastası 1 Düğün Pastası 2 Düğün Pastası 3 Düğün Pastası 4 Düğün Pastası 5

Eskiden genelde beyaz 4-5 katlı pastalar düğün pastası olarak bilinirdi. Minik dilimler halinde misafirlere sunulurdu. Son zamanlarda bu pastaların yerini düğün cupcake’ler aldı. Kesme zahmeti olmadan misafirlere minik cupcake’ler sunmak oldukça şirin görünmüyor mu? Tabi bütçeniz buna uygun değilse siz eski yöntemle ama lezzetli bir pasta da hazırlatabilirsiniz.

Düğün Pastası 6

Düğününüzden önce yaptıracağınız pastayı mutlaka tatmaya gidin. Hazırlatacağınız yerde çeşitli pasta dilimleri önünüze koyulacak ve onları tek tek tadacaksınız. Çok eğlenceli değil mi? Tabi düğün öncesi fazla kalori almamak için o gün oraya aç gitmeniz ve akşamı da çok hafif geçirmeniz çok önemli.

dugun-pastasi-modelleri-7

Pasta kremasını, kekin yumuşaklığını, üzerine konulan süs malzemelerin kalitesini vs. her türlü ayrıntıyı düşünerek karar verin. Pastanıza krem şanti kullanılmazsa daha lezzetli olacağından emin olabilirsiniz. Düğün dekorasyonunuzla uyumlu renkte meyve bir pastayı herkesin beğeneceğini düşünüyoruz.

Düğün Pastası

Düğün Pastası 10