Çizgili kombin önerileri zayıf görünmek isteyen hanımların hatta erkeklerin bile önem verdiği bir konu olmalıdır! Bildiğiniz gibi enine çizgiler kilolu gösterirken, boyuna çizgiler daha ince gösteriyor. Bu kuralı aslında ince ayrıntılarla uygulamak gerekiyor. Çünkü her boyuna çizgili sizi ince göstermez. Onu uygun aksesuar ve diğer parçalarla da tamamlayıp desteklemek gerekir.

 

Mesela boyuna çizgili tulum düşünelim. Sizce bu tulumu kimler giyebilir? Boyuna çizgili olduğu için herkesin zayıf görüneceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Boydan tek parça kıyafetler 38 bedenden sonra absürt durabiliyor. Bu parçalar çok dikkat çekici ve tek başlarına star oldukları için ister istemez giyen kişinin fiziğini ön plana çıkartıyor. Fazlalıkları olan hanımlarda en çok kalça, basen ve karın çevresinde genişlik olduğu için, tulum bu bölgelerde gerilme yapacak ve kusurlarınızı daha da belirginleştirecektir.

Bu yüzden belli bölgede çizgili parçalar kullanmaya çalışın. Karın çevrenizde fazlalıklarınız varsa üstünüze dökümlü çizgi bir bluz giyin, altınıza ise bluzunuza uygun renkte bir pantolon! Birkaç takıyla kombininize hava katarsanız tamamsınız!

İnce bir beliniz varsa ve basenleriniz genişse, bunu avantaja çevirebilirsiniz. Düz kesim dizde biten ince çizgili kalın kumaş bir eteği beyaz bir bluz ve stilettolarla tamamlayın. Eteğin çizgileri sayesinde kıvrımlarınız öne çıkarken beyaz bluzunuzla siyah giymeye ihtiyacınız olmadığını anlatabilirsiniz. Parçalarınızda kalın çizgiler yerine ince çizgiler kullanırsanız daha klasik ve ince görünebilirsiniz.