Her ne kadar modanın şekli değişse de iğne oyaları gibi geleneksel çeyizlerin yeri her zaman ayrıdır. En güzel iğne oyalarını işlemek için çok farklı seçeneklere sahipsiniz. Renkleri, şekilleri, kombin edilecek havlu, tülbent gibi ürünlerle olan uyumları gibi ayrıntıları göz önünde bulundurarak misafirlerinizin gönüllerini fethedebilirsiniz.

en güzel iğne oyaları

Rengârenk el emeği göz nuru bu iğne oyalarını yapmak biraz uğraştırıcıdır. İşçiliği zor olduğu için de kıymeti daha çok bilinir. Anadolu kadınlarınız boş vakitlerini gözlerini bozma pahasına da olsa iğne oyalarına harcarlar. Yazma kenarları, havlu kenarları, bohça işlemeleri, yaka işlemeleri, çember, namaz başörtüleri için kullanabilirsiniz. Hatta yaratıcılığınızı kullanıp çok farklı alanlarda kullanma şansına da sahipsiniz.

Bu yüzden iğne oyası modellerinin yapımını öğrenmek sadece büyük hanımlara değil genç kızlarımıza da hitap edebilir. Kendine hobi arayanlara iyi bir seçenek olacaktır.

 

İğne oyası örneği arıyorsanız tam da aradığınız sayfadasınız. İnternette bulunan pek çok modelden en güzellerini sizin için derledim. Tığ işi iğne oyası modellerinin ne kadar çeşitliği olduğunu resimleri inceleyerek görebilirsiniz.

Havlu kenarı örneğinden tutun da yazma kenarı örneğine kadar farklı farklı modeller var. İçlerinde hoşunuza gidecek modeller mutlaka olacaktır. Bu farklı modellerdeki iğne oyalarından kendinize örnekler çıkartıp çeyiziniz için olmasa bile, ticarete dökerek para kazanmak için kendi farkınızı yaratabilirsiniz. Peki hangi modeller sizin favoriniz oldu?