Uzun etek modelleri hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde kadınların tercih ettiği parçalardandır. Biz de sizler için en güzel uzun etek modellerini bir araya getirdik. İçlerinden hangilerini beğendiyseniz aşağıya yorum olarak bırakmayı unutmayın kızlar.

Uzun etekler kendi aralarında pek çok farklı modellere sahiplerdir. Dar kesim, geniş kesim, kloş kesim, yandan yırtmaçlı, arkadan yırtmaçlı, iki yandan yırtmaçlı, önden yırtmaçlı gibi çeşit çeşit modeller vardır. Her farklı model de fiziğinizi farklı gösterir. Bu yüzden uzun etek seçerken vücut proporsiyonunuza göre giyinmeniz çok önemlidir.

en-guzel-uzun-etek-modelleri-1 en-guzel-uzun-etek-modelleri-2 en-guzel-uzun-etek-modelleri-3

Peki vücudunuza göre uzun etek nasıl seçilir? Kısa boylu kadınlarda uzun etekler biraz sakıncalı olabilir. Öncelikle bacak boyunuzu yükseltmeniz gerekir. Bunun için dolgu topuk ayakkabılar sizin vazgeçilmeziniz olmalıdır. Tabi topuklu ayakkabılarınızın burada görünmemesi gerekir. Bu yüzden yırtmaçlı uzun etekler yerine bol, son zamanlarda çok moda olan pileli etekler tercih edebilirsiniz. Ayrıca eteklerinizi düşük bel değil de orta ya da yüksek belde kullanırsanız daha ince ve fit görünebilirsiniz.

en-guzel-uzun-etek-modelleri-4 en-guzel-uzun-etek-modelleri-5 en-guzel-uzun-etek-modelleri-6

Uzun ve ince bacaklarınız varsa tek bacağın ön kısmından derin yırtmaçlı uzun etekler çok çekici görünmenizi sağlar. Bu tür modellerde genellikle dar kesimler daha iyidir. İki yandan yırtmaçlı genelde çizgili olarak üretilen uzun etekler de yaz ayrıları için vazgeçilmez parçalandır. Onları sandaletlerinizle giyerseniz harika olacaktır. Kendi zevkinize uygun, cıvıl cıvıl renklere sahip uzun bir etek satın almaya ne dersiniz?

en-guzel-uzun-etek-modelleri-7 en-guzel-uzun-etek-modelleri-8 en-guzel-uzun-etek-modelleri-9en-guzel-uzun-etek-modelleri-10en-guzel-uzun-etek-modelleri-11