Seneye ciddi bir giriş yaparak zirveye oturan modalardan biri de yüksek bel pantolon modelleridir. Sizin de yüksek bel modasını çok sevdiğinize eminiz. Çünkü bu kesimler hem bacak boyunu uzatıyor hem de karın ve bel bölgesini inceltiyor. Bu yüzden en güzel yüksek bel pantolon modellerini sizler için derledik. Hepsinin birbirinden güzel olduğunu söylemeliyiz.

Yüksek beller bildiğiniz gibi 80’ler zamanında çok modaydı. Artık sağlıklı yaşama çok önem verildiğinden, yüksek beller de çok sağlıklı parçalar olduğundan tekrar gün yüzüne çıktı. Eskiden düşük bel ne kadar seviliyorsa şimdilerde yüksek belli parçalara o gözle bakılıyor. Doktorların çok düşük belli pantolonlar, etekler giymeyin diye sürekli uyarmasına üzerine duyulmuş olacak ki, günümüzde hemen hemen her markada yüksek bel olarak üretilmiş çok modern ve tarz parçalara rastlayabiliyoruz.

Bu yaz neredeyse her yerde yüksek bel pantolonları gördük. Kış sezonunda da görmeye devam edeceğiz. Onları en sevdiğiniz crop top’larınızla ya da basic tişörtlerinizi içinize sokarak giyebilirsiniz. Kışın ise uzun kazaklarınızı pantolonun içine sokarak, kısaları da büyük beden giyerek yüksek bel modasını yakalayabilirsiniz.

Yüksek belli pantolon havasını bozmamak için üzerinize uzun parçalar giymemeli ve kalçanızı kapatmamalısınız. Zaten pantolonun üzerine uzun bir bluz giyerseniz yine eski bir görünüm olacaktır, yani bacak boyunuz uzamayacaktır. Belinizin açılma riski de olmadığı için özellikle ev partilerinde koltuklara rahatça yayılabilirisiniz.