Postacı çantası olarak da bilinen evrak çantaları özellikle iş hayatındaki kişiler için birebirdir. Birden fazla dosya bölmesiyle hem dosyalarınız birbirine karışmaz hem de diğer eşyalarınızı da aynı çanta içerisinde taşıyabilirsiniz.

Erkek Deri Evrak Çantası Modelleri

Genel olarak siyah ve kahve tonlarında bulunan erkek deri evrak çantası özellikle avukatlar, öğretmenler, doktorlar ve yöneticiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kapaklı, kapaksız, düğmeli, fermuarlı çeşitleriyle kullanım amacına göre talep edilen evrak çantaları özellikle iş hayatında yanınızdan ayırmayacağınız aksesuarlardan biri olacaktır. Kıyafetle takılan çantalara göre daha ağır ve sağlam deriden yapılan bu çantaların içerisinde sürekli dik durmasını sağlayan sert karton yapılar da bulunabilir. Bu yapılar sayesinde evrak çantaları eğilmez, bükülmez ve sürekli olarak dik durarak içindeki dosyaların zedelenmesini engeller.

Evrak çantasının içerisine dizüstü bilgisayar koyulur mu diye çok fazla soru alıyoruz. Evet, boyutuna göre koyulabilir fakat taban kısmı diğer çantalara göre daha yumuşak bir deriden yapıldığı için çok çabuk esneme yapıp, deforme olabilir.

Kadın Deri Evrak Çantası Modelleri

Model olarak erkek evrak çantalarından çok bir farkı olmasa da kullanılan deri malzemesi farklılık göstermektedir. Erkeklerde daha ağır deri kullanılırken, kadınlarda ise daha hafif malzemeler tercih edilir. Ayrıca bayanlarda boyutlar biraz daha küçük tutulur. İş hayatında bayanlar gün geçtikçe omuzlarını rahatsız eden çantalar yerine bu tip modeller kullanmaya başladı. Kullanım kolaylığı ve omuz sağlığı açısından çok daha kullanışlı olan bu modeller, düzgün bir kıyafet ile kombin yapıldığında da bayana ayrı bir resmiyet kazandırarak şık bir görünüm elde edilebiliyor.

Evrak Çantası Fiyatları

Kullanılan malzemenin daha kaliteli olması ve boyutlarının daha büyük olması sebebiyle diğer çanta modellerine göre daha pahalı olan evrak çantalarının fiyatları 100 TL ile 800 TL arasında değişiyor.