Gelin başı modeli gelin adayının dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biridir. Çünkü saç bir kadını en iyi gösteren kısımdır. Saç modelinizin yüzünüze uygun olması havanızı tamamen değiştirecektir. Bol bol fotoğraf çektireceğiniz bu en güzel gecenizde gelin saçınız harika olmalıdır. Biz de sizler için en güzel gelin başı modellerini bir araya getirdik. Siz en çok hangisini beğendiniz?

Eski zamanlarda gelin topuzları çok meşhurdu. Hala gelin topuzu olarak geçse de günümüzde gelin başları daha romantik ve modern olarak yapılıyor. Eskiden gelin başları sımsıkı bol spreyli yuvarlak bir şekilde toplanmış topuzlardı. Şimdilerde ise olabildiğince dağınık, örgülü modeller tercih ediliyor.

Hatta çok daha sade olmak isteyen gelinler düz ya da kırık fön çektirerek saçlarını açık bırakıyorlar. Unutmayın ki 20 yıl sonra düğün fotoğraflarınıza baktığınızda kendinizi hala beğeniyor olmalısınız. Sizi sizden uzaklaştırmış bol makyajlı ve abartılı gelin saçı modeli ile mutlu olmayacağınızda emin olun.

Gelin başı yaptırırken yüz şeklinize göre saç modelinize karar vermelisiniz. Yuvarlak, kare, uzun, oval, üçgen ve ters üçgen olmak üzere 6 farklı yüz şekli vardır. Her saç modeli her yüz şekline yakışmaz. Oval yüzlü kadınlar bu konuda çok şanslıdır. Çünkü en ideal yüz şekli oval yüzdür ve her modeli kaldırır. Diğer yüz şekillerinde amaç; çeşitli saç tüyolarıyla yüzü ovale benzetmektir.