[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Gelinliğinize karar verdiniz ve işiniz bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz çünkü gelin çiçeği modelinizin nasıl olacağına karar vermek de oldukça zordur. Bu yüzden sizler için gelin çiçeği modellerini bir araya getirdik. Fotoğrafları incelerken gelinliğinizi düşünerek karar vermeyi unutmayın.

 

Peki gelin çiçeği nasıl seçilir? Bir gelinin en önemli aksesuarı gelin buketi olunca ayrıntılı düşünmek gerekir. Saçınızla, makyajınızla, gelinliğinizle ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak bir buket çiçek seçmelisiniz. Düğününüzde gelin çiçeğiniz hem göze batmamalı hem de şıklığı ile kendinden söz ettirmelidir. Gelin çiçeği modeline karar verirken çiçekçiye gelinliğinizin kumaşından bir parça götürebilirsiniz.

Gelin çiçeği modelleri

Gelin çiçeği modelleri

Otel düğünü yapacaksanız gelin buketinizi inci taneleri ve parlak taşlarla süsletebilirsiniz. Sahilde deniz temalı düğün düşünüyorsanız ufak deniz kabukları ve deniz mavisi kurdeleler sayesinde çiçeğinizle harika bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Saçlarınıza sıkı bir topuz yapacaksanız salık ve sarkıntıları olan buketler ile kontrast oluşturabilirsiniz. Saçınızda kullanılan tokaların aynısıyla çiçeğini süsleterek hoş bir uyum yakalayabilirsiniz.

 

Aynı şekilde gelinliğinizde minik renkli parlak taşlar varsa o taşları çiçeğinize de yaptırabilirisiniz. Hatta çiçeğinizle uyumlu küçük yaka çiçekleri yaptırıp davetli genç kızlara verebilir, annenize ve kayınvalideniz için de bileklerine takabilecekleri ufak buketler çok hoş bir ambiyans sağlayacaktır.

Son zamanların modası olan kocaman renkli çiçekli gelin taçlarından kullanmak isterseniz tacınızdaki yapma çiçeklerin aynısını gelin buketinizde kullanarak kombinleyebilirsiniz. Umarız en güzel gelin siz olursunuz!