Düğün günü geldikten sonra geriye gelin damat pozlarının verilmesi kalır. Bu iş öyle yarım saatte bitecek türden değildir. Özellikle gelin ve damat poz verme tecrübesine sahip değilse başkasının yanında muhtemelen gerileceklerdir. Bu yüzden sizler için düğün pozlarından derlediğimiz örnekleri inceleyerek ve bunların üzerine kendi fikirlerinizi koyarak da doğallığınızı en güzel şekilde yansıtabilirsiniz.

Fotoğraflara bakıp beğenmek kolay! Günlük hayatınızda çektiğiniz fotoğrafların telafisi kolaydır fakat düğün fotoğraflarının telafisi zor olabilir. Önemli olan sizin de o fotoğraflardaki gibi doğal olabilmenizdir. Bu sürecin stresli geçmemesi için bazı hazırlıklar yapmakta fayda var.

En çok da damat adaylarının “Nasıl poz vereceğim?” derdine düştüklerini biliyoruz. Düğün fotoğrafçısını tutmakla iş bitmiyor. Düğün günü çekilen fotoğraflarınızın aceleye gelmemesi için daha önceden prova yapmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Gelin Damat Pozları

Gelin Damat Pozları

 

Düğün çekimleri sırasında aksesuarlar, küçük ve farklı malzemeler fotoğraflarda fark yaratabilir. Ayrıca çekimler sırasında yanınızda arkadaşlarınızın olması da hem eğlenmenizi hem de çok yaratıcı fotoğraf elde etmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf çekimi esnasında stresi, telaşı bir kenara bırakıp, sadece eşinizle birlikte mutluluğun tadını en doğal şekilde çıkarmaya çalışmalısınız. Doğal bir gülümse için ne kadar mutlu olduğunuzu düşünmeniz yeterli.

Kameraya bakmak yerine eşinize bakarak birbirinize konsantre olabilirsiniz. Ellerinizi yumruk yapmak, parmakları sıkmak gibi hareketler kaçının. Bunun yerine gelin adayları bir ellerinde gelin çiçeği diğer elini beline koyabilir, hafif bir şekilde damat adayının ellerine dokunabilir. Damat adayı ise ellerini cebine koymasıyla uyumluluk sağlayacaktır.