[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Gelin makyajınızın fotoğraflarınızın güzelliği için çok önemlidir. Bu yüzden sizler için gelin makyajı örnekleri hazırladık. Dikkat edilmesi gereken belli başlı konuları dikkate alırsanız harika bir gelin makyajına sahip olabilir hatta kendiniz yapıp büyük bir masraftan kurtulabilirsiniz!

 

Gelin makyajı doğallıktır. Yüzünüzü farklı göstermeyecek fakat çok da güzel gösterecek olması gerekir. Karakterinizle, hislerinizle, düşlerinizle, mutlu planlarınızla uyumlu bir makyaj yaptırmalısınız. Makyajınıza karar verirken düğün ortamınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Yapılacak makyaj düğün mekânına göre farklılık gösterebilir. Kapalı ortamda yapılan düğünler için çarpıcı makyajlar yapılabiliyorken açık ortamda makyajınız daha soft olabilir. Örneğin kır düğününüzde bol simli ve kusursuz bir cilt için kat kat sürülmüş fondöten tüm romantikliği bozacaktır.

Gelin makyajı önerileri

Gelin makyajı önerileri

O gecenin en önemli ürünü makyaj sabitleyicisidir. Düğün sonuna kadar makyajınızın bozulmaması, en ufak terleme ve gözyaşında akmaması için; makyajdan önce, aralarda ve sonra katman katman sıkılarak makyajın kalıcılığı sağlanmalıdır. Yüzünüz pürüzsüz ve tertemiz görünmesi için ise varsa cilt lekeleriniz, yara izleriniz, sivilceleriniz, göz altı morluklarınız hafif hareketlerle ten renginizle uyumlu bir kapatıcıyla kapatılmalıdır. Ardından hafif mat bir fondöten ve ufak ufak güzel dokunuşlar yeterlidir. Gelin makyajınızda her kadının bayıldığı aydınlatıcıları sürmekten kaçınmalısınız.

Flaşlı fotoğraflar aydınlatıcı yüzünden yüzünüzü terli ve yağlı gibi gösterecektir. Çok hafif elmacık kemiklerinizin üstüne sürmeniz yeterlidir. Gözlerine doğal tonlarda farlarla gölge verdikten sonra göz şeklinize uygun bir eyeliner harika olacaktır. Eyeliner’sız bir gelin makyajı düşünülemez!

Tabii bir de olmazsa olmaz takma kirpikler. Romantiklikte son noktayı vuran uzun takma kirpiklerinizi unutmamalısınız. Dudaklarınızda ise simli rujlardan kaçının. İster parlak ister mat olsun kullanacağınız ruj doğal renklerde, dudak rengine yakın olmalıdır. Kırmızı, bordo ya da buna benzer koyu bir ruj sizi seksi gösterir.

Bunun yerine pembe tonlarda hatta fuşya renk bir ruj ile masumluğunuzu, genç kızlığınızın saflığını sergileyebilirsiniz. Umarız içinize sinen, yıllar sonra fotoğraflara baktığınızda harika göründüğünüzü düşündüğünüz bir gelin makyajına sahip olursunuz.