Hayalini kurduğunuz düğün gününüz gelip çattığında saçınızın nasıl bir modelde olmasına karar vermeniz gerekiyor. Boy boy resimlerde sergilenecek özel gününüzde şık olmanız önemlidir. Bu yüzden yüz hatlarınıza gidecek ve sizi şık gösterecek gelin saçı modellerine başvurmalısınız. Gelinlere özel birbirinden güzel saç modelleri bulunuyor. Gelinlik üzerinde oldukça hoş duracak en iddalı modelleri deneyebilirsiniz. Gelinlerin yüz hatlarına yakışacak birbirinden güzel modeller bulunuyor.

Her yıl gelinlik saçı modellerinde de bir farklılık durumu ortaya çıkıyor. Fakat modasını hiçbir şekilde kaybetmeyen saç modelleri de var. Saçınızı ister dağınık isterseniz de topuz şekilde kullanabilirsiniz. Gelinler için özel saç modelleri neler diyen bayanlar için işe ayrıntılar..

Olmazsa Olmaz Havalı Kıvırcık Saçlar

Kabarık bir gelinliğiniz varsa üzerine mutlaka dağınık, havalı kıvırcık saçları yaptırmanız gerekir. Özel günlerinizde bundan böyle tüm gözlerin sizin üzerinize çevrilmesi kaçınılmaz olacak. Doğal olarak kendinizi de oldukça iyi hissetmeye başlayacaksınız. Saç buklelerin kıvrım kıvrım halleri, gelinliğin içerisinde oldukça sempatik durmanıza yardımcı olacak. Fakat bu saç modeli için mutlaka kabarık tarzı gelinliği tercih etmenizde yarar var.

Salaş Gelinlik Saçları

Salaş modellerde gelinlerin en çok tercih ettikleri arasında yerini alıyor. Sıkı topuz modelleri eskiye oranla daha az tercih edilir olmaya başlamıştır. Birbirinden güzel salaş gelinlik saçlarıyla kendinizi özel hissetmeniz ve aynı zamanda tarzınızı ortaya koymanız mümkün olacak. Saçlarınızın daha dolgun ve bir o kadar da hacimli görünmesinden hoşlanıyorsanız bu modelin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Örgülü Gelin Saçları

Örgüden kaç yaşında olursak olalım bir türlü vazgeçemediğimiz gerçektir. Örgülü gelin saçlarınız, gelinlik üzerinde oldukça hoş görülecek. Kendinizi oldukça iyi hissedeceksiniz. İster salaş örgüleri istersenizde daha sıkı bağlanmış örgüyü gelinlik üzerinde kullanabilirsiniz. Gelin taçları ya da aksesuarlarını kullanabilir ve daha iddalı bir hava yaratabilirsiniz. Gelinlik saçı modelleri oldukça çoktur. İçinden en çok yakışacak olanı seçerek saçlarınızda denemeye başlayabilirsiniz. Örgülü şirin mi şirin saçlarınızla da kendinizi iyi hissetmeye başlayacaksınız.