[Toplam:1    Ortalama:2/5]

Bolerolar kadınların her mevsim kombinlerinde vazgeçilmiş parçalardan birisi olmuştur. Gelinlik bolero modellerinden birini de düğününüz için seçmeyi düşünmez misiniz? Eskiden sadece asil kadınların omuzlarını süsleyen bolerolar günümüzde her kesimden kadının tercihi olmuştur. Siz de gelinliğinizde bolero kullanarak daha asil bir havaya bürünebilirsiniz.

 

Gelinlik bolero seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bunlardan en önemlisi boleronuzun gelinliğinizle uyum içinde olmasıdır. Gelinliğinizde bulunan motifler boleronun motifleriyle benzer olmalıdır. Ya da çok taşlı karışık bir gelinlik seçtiyseniz boleronuzu sade tutmalısınız. Tam tersi gelinliğiniz çok sadeyse boleronuzda karışık desenler kullanabilirsiniz.

 

Düğünler her sezon yapılabildiği için gelinlik bolero modelleri de değişim göstermektedirler. Kışın yapılan düğünlerde gelinlik bolerosu genelde kürklerden tüylerden yapılır. Yaz düğünlerinde ince kumaş gelinlik boleroları kullanılmaktadır. Uzun kollu tül ya da dantelden yapılmış bolerolar da sonbahar ve ilkbahar düğünlerinde tercih edilmektedir. Sıcak havalarda yapılan düğünlerde sürekli bolero kullanmak gelini rahatsız edeceği için böyle durumlarda şal tarzında bolerolar tavsiye edilmektedir. Gecenin serinliğini üzerinizde hissetmek aynı zamanda şık olmak için sadece tüllerden yapılmış boleroları da tercih edebilirsiniz. Soğuk havalarda ise ceket tarzı boleroları seçebilirsiniz.

 

Her gelinlik modeline uygun bolero bulmak artık çok kolaydır. Boleronuzun gelinliğinizin dikkat çekici yerini kapatmamasına dikkat etmelisiniz. Mesela göğüs dekolteli gelinliğiniz varsa ve uzun kollu kapalı bir bolero giyerseniz gelinliğin tüm ihtişamının kaybolmasına neden olacaktır.