Akrabanızın düğününde ya da mezuniyet partinizde en güzel kız siz olmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre! En güzel genç kızlar için abiye modellerini bir araya getirdik. Şimdi dikkat etmeniz gereken birkaç kurala değinelim.

İlk önem vermeniz gerek şey abiyenizin ise vücut tipinize uygun olmasıdır. Yanlardan taşmış yağlar ya da kısacık etek altından görünen kalın bacaklar kötü görünmenize neden olabilir. Örneğin basenleriniz varsa belden oturtmalı etek uçları yerlere kadar düşen bol elbiseler deneyebilirsiniz. İnce bir fiziğiniz varsa genç kız mini elbiselerle daha şirin olacaksınız.

Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 1 Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 2 Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 3

İkinci önem vermeniz gereken şey saç ve makyajınız! Onları ne kadar doğal yaptırırsanız elbiseniz size o kadar çok yakışacaktır. Genç kızlara en çok yakışan elbiseler şifon elbise modelleridir. Şifon kumaşın bakımı biraz zordur. Şifon elbise giydiğiniz zaman çok dikkatli olmanız gerekir. Çok hassas olan bu kumaş türü en ufak bir takılmaya, yırtılma eğilimine gelmez, hemen deforme olur.

Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 4 Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 5 Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 6

Bu elbiseler ile uzun kolye, küpe gibi elbisenize değecek aksesuarlar kullanmamaya özen göstermelisiniz. Elbisenize kemer takacaksanız tokasının kumaşla kaplı olmasına mutlaka önem verin. Oturduğunuz yerde eteğiniz taktıracak kısımlar olmamasına dikkat edin. Şifon kumaş ıslandığında esnediği ve deforme olduğu için çok sık yıkanmamalı mümkünse gerekli durumlarda kuru temizlemeye verilmelidir.

Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 7 Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 8 Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 9

Zayıf bir kızsanız diğer en güzel seçene de mini etekli straplez kesim abiyelerdir. Fakat onları ucuz diye kesinlikle internetten almamalı, mağaza üzerinizde deneyerek karar vermelisiniz. Büstiyer kalıbının üzerinize oturması çok önemlidir. Rahatlığından emin olmak için mağazada eğilip kalkarak büstiyerin üzerinizden kaymadığını kontrol edebilirsiniz.

Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 10 Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 11 Genç Kızlar İçin Abiye Modelleri 12

Üzerinize tamamen yapışmalı ve kesinlikle hareket ederken yukarıya doğru çekiştirmek zorunda kalmamalısınız. Eğer elbiseyi çekme gereği hissediyorsanız o parça size göre değildir. Tamamen rahat hareket edebilmeniz gerekir.

Elbisenizi seçtikten sonra yaşınıza uygun belki birazcık topukları olan bir ayakkabı ve küçük omuzdan askılı çantanız ile gecenin en güzel kızı olacağınızdan eminiz. Çünkü genç kızlar yaşıtlara uygun giyindiğinde her zaman güzel olurlar!